ناصر عتباتی اظهار داشت: به دنبال بررسی‌ها و پیگیری‌های لازم فساد مالی در سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اردبیل کشف و در راستای برخورد با متخلفان در این حوزه اقدامات قانونی انجام شد.

وی از دستگیری مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اردبیل به همراه دو نفر از کارکنان این سازمان به دنبال کشف این فساد خبر داد و افزود:‌ این سه نفر با قرار قانونی به زندان منتقل شدند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل بیان کرد: در این ارتباط تعدادی از پیمانکاران نیز تحت تعقیب قرار گرفتند و به دنبال محرز شدن تخلفات در این حوزه برخوردهای لازم با متخلفان انجام می‌شود.

عتباتی با اشاره به تخلفات انجام شده در این سازمان گفت:‌ اتهامات افراد دخیل در این پرونده شامل تضییع حقوق بیت‌المال، فاکتورسازی دریافت رشوه و پروسانت و تبانی است.

وی تصریح کرد: در هفته‌های اخیر شاهد کشف فساد چند صد میلیون تومانی در مرکز وصول درآمدهای مجتمع تفریحی شورابیل بودیم که در این ارتباط نیز متهم بازداشت شد که انتظار می‌رود در راستای جلوگیری از این تخالفات نهادهای نظارتی به رسالت خود بهدرستی عمل کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل افزود:‌ نظارت دقیق و قانونی بر عملکرد شهرداری‌ها و زیرمجموعه آنها یکی از مهمترین وظایف و رسالت‌های شورای شهر بوده که باید این مهم در اولویت اعضای شورای قرار گرفته و از تخلفات در این بخش جلوگیری شود.

عتباتی اظهار کرد:‌ در راستای کاهش تخلفات و فساد در نهادهای دولتی و نیز مجموعه‌های مدیریت شهری علاوه بر متخلفان، با نهادهای نظارتی که در این زمینه غفلت و کم‌کاری کنند نیز برخورد شده و این افراد تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟