به گزارش رکنا، سردار "مسعود خرم نیا"در این باره اظهارداشت: در پی کسب خبری با موضوع تصادف ساختگی و کلاهبرداری از برخی شرکت های بیمه، با توجه به حساسیت موضوع پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان آذربایجان غربی قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام تحقیقات فنی و پلیسی و با هماهنگی قضائی یکی از متهمان اصلی با چندین فقره سابقه کیفری شناسایی و در شهرستان "مهاباد"دستگیر شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد:در تحقیقات صورت گرفته، متهم صراحتاً به همدستی اشخاص دیگری که اقدام به صحنه سازی تصادف و اخذ دیه از برخی شرکت های بیمه می کردند، اعتراف کرد.

سردار "خرم نیا" یادآور شد: با هدایت متهم، نسبت به شناسایی سایر همدستان وی اقدام و طی یک عملیات غافلگیرانه، تعدادی از کلاهبرداران و کارگردانان صحنه تصادفات ساختگی شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه متهمان به 70 فقره تصادف ساختگی در شهرستان های ارومیه، نقده و مهاباد اعتراف کرده اند، تصریح کرد: موضوع بلافاصله به شرکت های بیمه اعلام تا از پرداخت وجه به زیان دیدگان خودداری و در اسرع وقت اقدام به طرح شکایت نمایند.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی در پایان ضمن اینکه مبلغ کلاهبرداری را 15 میلیارد ریال ارزیابی کرد، خاطر نشان شد: در این راستا 40 متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مقامات قضائی معرفی شدند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟