به گزارش رکنا، سرهنگ رامین مکناوی، فرمانده یگان حفاظت اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: پس از کسب خبر از دوستداران میراث فرهنگی مبنی بر فعالیت افرادی مشکوک در کوه‎های اطراف مسجدسلیمان موضوع را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: پس از چندین روز پایش، کمین و کسب اطلاعات بصورت نامحسوس در راستای دریافت صحت و سقم موضوع، نیرو‌های یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان با اطمینان از صدق گزارش، پس از کسب مجوز‌های لازم از مراجع قضایی و همکاری تنگاتنگ عوامل انتظامی مسجدسلیمان، طی عملیاتی پلیسی و غافلگیرانه و با رعایت اصول و موازین حفاظتی وارد عمل شدند.

سرهنگ مکناوی بیان داشت: طی این عملیات و پس از تیراندازی هوایی نیرو‌های انتظامی، در ابتدا 3 حفار غیرمجاز با هویت مشخص دستگیر شدند و ۲ تن دیگر نیز متواری شدند که پس از تعقیب و گریز فراوان در کوه‌های اطراف این ۲ نیز دستگیر و سپس در عملیات بازرسی تعدادی فلزیاب، آلات و ادوات حفاری از آنان کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان عنوان کرد: یکدستگاه خودرو نیز از این افراد توقیف شده است و افراد دستگیر شده به همراه پرونده متشکله برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی دلالت داده شد و تلاش جهت دستگیری متهمان احتمالی دیگر ادامه دارد.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟