به گزارش رکنا، شهرام احمدی افزود: این متخلف محیط زیست که در حال حمل چوب قاچاق بود، به جرم توهین و تمرد نسبت به ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کیار به تحمل حبس محکوم شد.

وی اظهارداشت: این متخلف در حین جابجا کردن بیش از ۱۵۰ کیلو گرم چوب جنگلی قاچاق بود که با مشاهده ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان، با آن‌ها درگیر و با طرح شکایت حفاظت محیط زیست این شهرستان، به جرم تمرد نسبت به ماموران یگان حفاظت حین انجام وظیفه به تحمل حبس محکوم شد.

احمدی افزود: رسیدگی قضایی در رابطه با تخریب منابع طبیعی این متخلف در حال پیگیری است.

بنا براین گزارش، بخشی از مناطق حفاظت شده هلن و سبزکوه در شهرستان کیار قرار دارد که با گشت و کنترل شبانه روزی مأموران یگان حفاظت محیط زیست از این عرصه‌های طبیعی حفاظت می‌شود.

قطع و حمل درختان جنگلی بدون پروانه حمل و زغال گیری جرم است و خودرو‌های حامل چوب که فاقد مجوز حمل باشند، توقیف می‌شوند.

جنگل‌های زاگرس در چهارمحال وبختیاری طی سال‌های اخیر با عوامل تخریب روبه بوده است و تهیه زغال و قاچاق چوب درختان جنگل‌های زاگرس از عوامل اصلی در تخریب این منابع به شمار می ‌‎رود.

از مجموع مساحت چهارمحال وبختیاری حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار آن معادل ۸۶.۴ درصد عرصه منابع ملی شامل جنگل و مراتع است، از این میزان حدود ۳۰۷ هزار هکتار را پوشش جنگلی تشکیل می‌دهد.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟