کدخبر: 449953 ارسال پرینت 32

رکنا: مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: متخلف زیست محیطی به دلیل توهین و تمرد نسبت به مامور یگان حفاظت در استان به ۸ ماه حبس محکوم شد.

به گزارش رکنا، شهرام احمدی افزود: این متخلف محیط زیست که در حال حمل چوب قاچاق بود، به جرم توهین و تمرد نسبت به ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کیار به تحمل حبس محکوم شد.

وی اظهارداشت: این متخلف در حین جابجا کردن بیش از ۱۵۰ کیلو گرم چوب جنگلی قاچاق بود که با مشاهده ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان، با آن‌ها درگیر و با طرح شکایت حفاظت محیط زیست این شهرستان، به جرم تمرد نسبت به ماموران یگان حفاظت حین انجام وظیفه به تحمل حبس محکوم شد.

احمدی افزود: رسیدگی قضایی در رابطه با تخریب منابع طبیعی این متخلف در حال پیگیری است.

بنا براین گزارش، بخشی از مناطق حفاظت شده هلن و سبزکوه در شهرستان کیار قرار دارد که با گشت و کنترل شبانه روزی مأموران یگان حفاظت محیط زیست از این عرصه‌های طبیعی حفاظت می‌شود.

قطع و حمل درختان جنگلی بدون پروانه حمل و زغال گیری جرم است و خودرو‌های حامل چوب که فاقد مجوز حمل باشند، توقیف می‌شوند.

جنگل‌های زاگرس در چهارمحال وبختیاری طی سال‌های اخیر با عوامل تخریب روبه بوده است و تهیه زغال و قاچاق چوب درختان جنگل‌های زاگرس از عوامل اصلی در تخریب این منابع به شمار می ‌‎رود.

از مجموع مساحت چهارمحال وبختیاری حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار آن معادل ۸۶.۴ درصد عرصه منابع ملی شامل جنگل و مراتع است، از این میزان حدود ۳۰۷ هزار هکتار را پوشش جنگلی تشکیل می‌دهد.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها