به گزارش رکنا، علی کرد نماینده مردم میرجاوه در ارتباط با آخرین جزئیات اقدامات انجام شده جهت آزادسازی مرزبانان ربوده شده در شهرستان میرجاوه، اظهار داشت: در پی پیگیری‌هایی که از سوی نیرو‌های امنیتی و سپاه پاسداران و همچنین نیرو‌های بومی و محلی انجام شد خوشبختانه ۵ نفر از مرزبانان و بسیجیان بومی طرح حفاظت که در منطقه مرزی میرجاوه توسط گروهک تروریستی ربوده شده بودند به آغوش خانواده بازگشتند.

نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر رایزنی‌ها برای آزادی Freedom ۷ گروگان hostage دیگر به طور جدی ادامه دارد و در این راستا از اقدامات به موقع سپاه پاسداران کمال تشکر را داریم.

وی خاطرنشان کرد: هفته اخیر سئوالاتی از وزیر امور خارجه در رابطه با گروگان‌های میرجاوه مطرح شد، اما به دلیل اینکه جواب‌های آقای ظریف منطقی، عملیاتی و اجرایی نبود قانع نشدم چرا که راهکار مناسبی از سوی وی در این رابطه ارائه نشد.

بیشتر بخوانید: تلاش دولت پاکستان برای آزادی مرزبانان ایرانی/ نتایج پیگیری‌ها مناسب بود

کرد ادامه داد: گروهک، معاندین نظام و اشرار مسلح تاکنون سه بار در نقاط مختلف به مرز میرجاوه حمله کرده و سبب شهادت و زخمی شدن پرسنل مرزبانی و نیرو‌های بسیج شده‌اند، اما آقای ظریف جهت کنترل اینگونه اقدامات هیچ تعامل و همکاری با نمایندگان مجلس نداشته و از ظرفیت‌های منطقه استفاده نکرده و علاوه بر آن در کمیسیون امنیت ملی گزارش مناسبی نداده است.

نماینده مردم میرجاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: برای انجام وظیفه و تکلیفم به عنوان یک مطالبه به‌حق در رابطه با حوزه انتخابیه‌ام و برای امنیت دیپلماسی پایدار در مرز مجبور به طرح سوال از وزیر امور خارجه کشور شدم که سوالاتم از وزیر امور خارجه به شرح زیر بوده است:

۱. آقای ظریف چرا تاکنون نتوانسته‌اید هیچ دیپلماسی سیاسی پایداری در مرز‌های جنوب شرقی بین ایران، پاکستان و افغانستان برقرار کنید؟

۲. علت عدم هماهنگی شما در تعامل و هم‌فکری با نمایندگان استان چیست؟

۳. چرا از ظرفیت‌های مناسب و به جای اقوام، نیرو‌های مسلح مستقر در مرز، علما و مرزنشینان در استان سیستان و بلوچستان استفاده نکرده‌اید؟

۴. چه راهبردی برای مرز‌های شرقی تاکنون با کشور‌های همسایه داشته‌اید؟

۵. چرا تاکنون اقدامات مناسب، عملیاتی و اجرایی برای آزادی مرزبانان انجام نداده‌اید؟

۶. چرا تاکنون با کمیسیون امنیت ملی جلسه راهبردی برگزار نکرده‌اید؟

وی تصریح کرد: در پی طرح این سئوالات در ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه بعد از ظهر روز ۱۱ آذر ۹۷ آقای ظریف در محل کمیسیون امنیت ملی مجلس حضور یافتند و به سوالات نماینده بنده پاسخ دادند، اما در نهایت پاسخ‌های وی مرا قانع نکرد، زیرا اقدامی عملیاتی برای امنیت پایدار و آزادی گروگان‌های مرزبان انجام نداده بود و سوال به صحن مجلس ارسال شد که در آینده نزدیک باید آقای ظریف در صحن مجلس حضور یابند و در حضور نمایندگان به سئوالات بنده پاسخ دهند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟