رضا زمانی گفت: با توجه به ظرفیت‌های ماده ۷۹ قانون Law مجازات‌های اسلامی، در مجازات‌ حبس کوتاه مدت به‌ویژه در جرائم غیرعمد، اشخاص به ارائه خدمات عامل المنفعه به جای محکومیت به زندان Prison می پردازند.

زمانی به درخواست از رئیس دادگستری شهرستان شفت، برای صدور چنین احکامی اشاره کرد و افزود: درخواست شد تا مواردی که به‌عنوان مجازات‌های جایگزین حبس در قانون مجازات‌های اسلامی پیش بینی شده درباره ۸ نفر از متخلفان برداشت غیرمجاز شن و ماسه در این شهرستان اجرایی شود.

وی گفت: در همین راستا حکم ۱۰ ساعت کار رایگان در محیط زیست برای یک نفر و مجموع ۴۲۰۰ ساعت کار رایگان در کمیته امداد انقلاب اسلامی شهرستان شفت برای ۷ نفر صادر شد.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شفت ضمن قدردانی از همکاری دادگستری شهرستان برای صدور چنین آرایی از قضات درخواست کرد که با توجه به اینکه صدور احکام جایگزین و به‌ویژه احکام سبز تاثیر بیشتری در راستای فرهنگ‌سازی و آشتی متخلفان با محیط زیست دارد، جهت تنبیه کردن از مجازات‌های جایگزین همانند کاشت درخت، تغذیه و آزادسازی پرندگان، جمع‌آوری زباله حاشیه رودخانه‌ها و جاده‌ها و همکاری با اداره محیط زیست برای تنویر و ترویج فرهنگ زیست محیطی استفاده شود.

وی یادآورشد: دادگستری شهرستان شفت درباره تخلف سگ‌آزاری نیز متهم را به حضور در اداره محیط زیست شفت به‌صورت هفته‌ای یکبار و به مدت شش ماه برای فراگیری نحوه برخورد با حیوانات و نگهداری حیوانات مصدوم محکوم کرده است. اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟