سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی استان البرز اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری به نام «حمایت از کالای ایرانی» و اجرای طرح تشدید برخورد با قاچاقچیان کالا، ماموران اداره مبارزه با قاچاق Contraband کالا و ارز پلیس Police آگاهی استان، از دپوی کالای قاچاق در انباری در شهرک صنعتی صفادشت مطلع شدند.

وی افزود: ماموران با دریافت نیابت قضائی به شهرک صنعتی صفادشت اعزام و در بازرسی از انبار مذکور ۱۰ هزار دستگاه لوازم خانگی برقی قاچاق شامل اتوبخار، پنکه، خشک کن برقی، بخار پز و غیره کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: مالک این انبار با استفاده از بسته بندی‌های مناسب و درج برچسب استاندارد کالا و ارائه گارانتی، کالای قاچاق را به طرز ماهرانه‌ای درون این بسته‌ها جاسازی کرده و قصد انتقال آن‌ها به بازار Store برای فروش را داشتند.

سردار محمدیان با بیان اینکه در این رابطه یک نفر دستگیر و انبار مربوطه پلمپ شد، گفت: ارزش کالا‌های مکشوفه از سوی کارشناسان مربوطه ۸۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی استان البرز در خاتمه گفت: کالای قاچاق مکشوفه پس از هماهنگی، در اختیار پلیس آگاهی فرماندهی ویژه غرب استان تهران قرار گرفت.

خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟