سردار مهدی معصوم بیگی اظهار داشت: موضوع مبارزه با جرایم اقتصادی، برخورد با اخلالگران نظام اقتصادی کشور و برهم زنندگان آرامش بازار Store به عنوان یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی در دستور این نیرو بوده و در همین راستا نیز اداره‌ای تحت عنوان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی در پلیس Police آگاهی ناجا راه اندازی و با سرعت و دقت بیشتری به این موضوع می‌پردازد.

وی افزود: در پلیس آگاهی استان اصفهان هم این موضوع به خوبی دنبال شده و کارآگاهان با همکاری و تعامل بازرسان ادارات مربوطه توانسته اند مفسدان و مخلان نظام اقتصادی را شناسایی و تحویل قانون Law دهند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه به عملکرد ۵ ماهه این فرماندهی در حوزه مبارزه با جرایم اقتصادی اشاره کرد و افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی استان در این مدت ۴۲ فقره پرونده جرایم اقتصادی به ارزش یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال را کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی استان اصفهان از افزایش ۴۰ درصدی تعداد پرونده‌های کشف شده در ۵ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: از نظر ارزش ریالی پرونده‌ها نیز با افزایش ۱۸۱ درصدی روبه رو بوده است.

وی، پرونده‌های جرایم اقتصادی را شامل اختلاس، احتکار، رشا و ارتشاء، زمین خواری، فرار Escape مالیاتی، راه اندازی مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز، فرار از باز پرداخت تسهیلات بانکی و فروش غیر قانونی ارز عنوان کرد و گفت: در این رابطه ۴۷ نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی استان به کسانی که با سوء استفاده از شرایط اقتصادی کشور باعث برهم زدن امنیت و آرامش بازار و ایجاد اخلال در زندگی روزمره مردم می‌شوند هشدار داد و گفت: در این خصوص تیم‌های ویژه‌ای با به کارگیری کارشناسان متخصص و مجرب راه اندازی شده و به صورت شبانه روز هم در فضای واقعی و هم در فضای مجازی مشغول رصد فعالیت‌های مجرمانه در این حوزه هستند و این افراد مطمئن باشند با هوشیاری و اشرافیت بالای ماموران پلیس، شناسایی و با آنان برخورد‌های لازم صورت خواهد گرفت.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

فوری / رامین حسین پناهی اعدام شد + عکس

انفجار جلسه محرمانه سران حزب دموکرات با 5 موشک نقطه زن ایران + فیلم و عکس

قتل تکان دهنده در ارومیه / زنی شوهر خود را زنده زنده آتش زد

حمله سپاه پاسداران به اقلیم کردستان+ فیلم

این زن موطلایی را می شناسید ؟/او مقابل بانک ها کمین می کند+عکس چهره باز

حمله وحشتناک مارها به گچساران! /53 مار صید شدند! + عکس

راز اجساد 2 زن بدون لباس درون چمدان + تصاویر

تجاوز پدر به دختر 14 ساله اش جلوی دوربین!

میهمانی شبانه دو جوان در لواسان رنگ خون گرفت/ قتل به خاطر 500 هزارتومان !+عکس

این کارگر نانوایی همکارانش را بی هوش کرد تا نیت پلیدش را عملی کند +عکس

عملیات سپاه برای دستگیری 5 عضو فاسد شورای شهر بابل + جزئیات رسوایی با یک زن

اعدام مادر مقابل چشمان فرزندش+عکس

اقدام شوم تازه داماد با دستور برادرعروس! + عکس و گفتگو

 

آیا این خبر مفید بود؟