سرهنگ کیوان ظهیری  رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: از مدتی قبل عوامل عملیات کلانتری ۱۵۴ چیتگر از طریق منابع خبری از فعالیت عده‌ای در اطراف مراکز شماره گذاری خودرو در غرب تهران با خبر شده و در بررسی رفتار آنان متوجه شدند که این افراد اقدام به جعل اسناد و مدارک مربوط به شماره گذاری خودرو کرده و با سوءاستفاده از این مدارک برای صاحبان خودرو‌های ساکن شهر‌های دیگر، پلاک تهران دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه رسیدگی و پیگیری پرونده این افراد بیش از دو ماه به طول انجامید، گفت: ماموران در تحقیقات خود متوجه شدند که اعضای این باند ۱۲ نفرند که ۱۰ نفر از آنان دلال و واسطه و دو نفر از آنان جاعلان اصلی مدارک هستند.

رییس پلیس Police پیشگیری تهران بزرگ در توضیح شیوه و شگرد امتهمان دستگیر شده ادامه داد : افراد واسطه در پوشش‌های مختلف همچون مسافرکش و ... در اطراف مراکز تعویض پلاک اقدام به پرسه زنی و شناسایی افرادی کرده بودند که در دریافت پلاک تهران دچار مشکل بودند، واسطه‌ها پس از شناسایی این افراد با اخذ مبالغی مدارک مورد نیاز برای دریافت پلاک تهران مانند مبایعه نامه، اجاره نامه، دفترچه بیمه و ... را برای متقاضیان جعل می‌کردند.

به گفته وی، واسطه‌ها پس از اخذ مبلغ، اطلاعات مربوط به متقاضیان را دریافت کرده و از طریق پیامرسان‌ها به جاعلان رسانده و مدرک جعلی را چند روز بعد به آنان تحویل می‌دادند.

ظهیری با بیان اینکه جاعلان به ازای هر دفترچه بیمه، قولنامه و ... مبالغی از ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومان را از متقاضیان گرفته بودند، گفت: این افراد به حدی حرفه‌ای عمل کرده بودند که حتی شماره تماس خود را نیز به جای شماره بنگاه املاک در مبایعه نامه‌ها درج کرده بودند تا در صورت اخذ استعلام به آن پاسخ مثبت بدهند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه ماموران با اخذ دستور قضایی اقدام به دستگیری این افراد کردند، گفت: دو جاعل و ۱۰ واسطه در عملیات‌های جداگانه دستگیر شدند و در جریان بازرسی از مخفیگاه آنان ۱۷ عدد مهر مربوط به آژانس‌های املاک مختلف، ۲۵۰ هولگرام مشاوران املاک، ۶۰۰ برگه اجاره نامه و مقادیری اوراق مربوط به دفترچه‌های تامین اجتماعی کشف و ضبط شد.

برای متهمان پرونده‌ای تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم Crime روانه دادسرا شدند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

فوری / رامین حسین پناهی اعدام شد + عکس

انفجار جلسه محرمانه سران حزب دموکرات با 5 موشک نقطه زن ایران + فیلم و عکس

قتل تکان دهنده در ارومیه / زنی شوهر خود را زنده زنده آتش زد

حمله سپاه پاسداران به اقلیم کردستان+ فیلم

این زن موطلایی را می شناسید ؟/او مقابل بانک ها کمین می کند+عکس چهره باز

حمله وحشتناک مارها به گچساران! /53 مار صید شدند! + عکس

راز اجساد 2 زن بدون لباس درون چمدان + تصاویر

تجاوز پدر به دختر 14 ساله اش جلوی دوربین!

میهمانی شبانه دو جوان در لواسان رنگ خون گرفت/ قتل به خاطر 500 هزارتومان !+عکس

این کارگر نانوایی همکارانش را بی هوش کرد تا نیت پلیدش را عملی کند +عکس

عملیات سپاه برای دستگیری 5 عضو فاسد شورای شهر بابل + جزئیات رسوایی با یک زن

اعدام مادر مقابل چشمان فرزندش+عکس

اقدام شوم تازه داماد با دستور برادرعروس! + عکس و گفتگو

 

آیا این خبر مفید بود؟