کدخبر: 405778 30

حوادث رکنا: یک مجرم در بخش «دستگردان» شهرستان طبس با حکم جایگزین حبس علاوه بر پرداخت دیه کامل و جریمه، ملزم به تهیه کتابچه در حوزه تولید و معدن شد.

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، «علیرضا حسن زاده»، رئیس دادگاه عمومی بخش دستگردان گفت: متهم که صاحب معدن در بخش دستگردان است، اتهام‌هایی چون رعایت نکردن نظامات دولتی، نکات ایمنی و بهداشتی متوجه او است.
وی در تشریح حادثه Incident بیان کرد: یکی از کارگران این معدن برای استحمام و نظافت شخصی به حمامی که در مجموعه معدن است می‌رود و دوستانش متوجه تأخیر او می‌شوند. با مراجعه کارگران به حمام، با بدن بی‌جان این کارگر مواجه می‌شوند و پزشکی قانونی و کارشناس رسمی دادگستری، علت فوت را مسمومیت ناشی از گاز منوکسیدکربن تشخیص می‌دهند.
به‌گفته حسن‌زاده، مقصر این حادثه کارفرما و در واقع صاحب این معدن است چون الزامات و تکالیف قانون Law کار را رعایت نکرده است. طبق قانون مجازات اسلامی، مجرم به یک سال حبس محکوم شد ولی در نهایت حبس را تبدیل به مجازات جایگزین کردیم. متهم همچنین به پرداخت دیه کامل و پرداخت 50میلیون ریال جزای نقدی بدل از یک سال حبس تعزیری، محکوم شده است.
رئیس دادگاه عمومی بخش دستگردان گفت: این فرد در حکم جایگزین در راستای نهادینه کردن فرهنگ مصرف داخلی و حمایت از کالاها و تولیدات وطنی، باید اقدام‌هایی را طی مدت مشخص انجام دهد. فرد محکوم باید کتابچه‌ای کامل شامل فهرستی از فرآورده‌ها، کالاها و محصولات تولید شده در حوزه خراسان جنوبی را تهیه کند که این کتابچه باید دارای بخش‌های معرفی فرآورده‌های معدنی با تشریح زمینه‌های کاربردی و ایجاد‌کننده اشتغال آنها، اقلام و تجهیزات موردنیاز اداری و لوازم التحریر، اقلام و مواد خوراکی، محصولات دامی و کشاورزی بویژه محصولات کشاورزی بخش دستگردان از جمله روغن‌های گیاهی مانند روغن کنجد و غیره باشد.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

اعتراف عجیب شرور معروف تهران / زندگی ام شبیه وحید مرادی است + فیلم و عکس

یک فاجعه / معلم خصوصی با 22 دختر 16 ساله چه کرد؟! + عکس

درخواست شیطانی دختر عموی عروس از تازه داماد

ناگفته های تلخ خبرنگار زن از شکنجه شیطانی در صحرا + عکس

حمله قصاب با ساطور به ماموران! +تصویر

صیغه مرد شیطان صفت شدم / او از لحظات بودن با من فیلم گرفته است!

اقدام وحشتناک پس از ازدواج پنهانی عروس و داماد + عکس

زایمان پنهانی دختر 18 ساله در دستشویی هواپیما

لیلای 15 ساله برای یک شب صیغه شد

4 ماه با مهران نامزد بودم که پارسا در ویلای شمال به من تجاوز کرد

همخوابی ثریا با یک از همکارانم در اتاق هتل / صدای وحشتناکی می شنیدم

این زن می خواهد از یک روح باردار شود ! / او با ارواح همخوابی شیطانی دارد + عکس

خودکشی مرد اردبیلی قبل از رفتن زن سابقش به حجله مرد دیگر

دختران انگلیسی زبان تهرانی چگونه سر از عشرتکده ها درآوردند؟ + تصویر

مروارید با 2 برادر به حجله رفت ! + جزییات

آیا این خبر مفید بود؟
: امتیاز : 1 تعداد رای : 1


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها