رکنا: رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: با فعال شدن هیأت‌های صلح و سازش در سراسر استان کرمان طی ماه جاری، هفت فقره پرونده قصاص به صلح و سازش منتهی شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: با فعال شدن هیأت‌های صلح و سازش در سراسر استان کرمان طی ماه جاری، هفت فقره پرونده قصاص به صلح و سازش منتهی شده است.

یدالله موحد اظهار داشت:با توجه به تأکید آموزه‌های قرآنی وروایی بر لزوم حاکمیت فرهنگ مدارا، مهربانی ، عفو و گذشت در میان اهل ایمان و با عنایت به رهنمود‌های مقام معظم رهبری در زمینه استفاده از روش داوری و حکمیت در حل و فصل دعاوی و دیدگاه‌های ریاست قوه قضاییه در زمینه گسترش فرهنگ مصالحه وبخشایش ستاد ملی صبر (صلح بخشایش، رضایت) در استان کرمان راه اندازی شده است.

گسترش فرهنگ صلح و سازش و عفو و گذشت در جامعه ضرورت دارد

وی گسترش فرهنگ صلح و سازش و عفو وگذشت و ارتقای فرهنگ مدارا، مودت، همدلی، صبر و مهربانی در جامعه را از اهداف تشکیل این ستاد برشمرد وگفت: اعتلای فرهنگ قانونمداری و احترام به حقوق دیگران و ارتقای کارآمدی دستگاه قضایی کشور در حلوفصل دعاوی و منازعات مورد توجه این ستاد است.

این مقام عالی قضایی در استان کرمان بر ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی ایران و دستگاه قضایی کشور در عرصه صلح طلبی و حقوق بشر تاکید کرد و افزود: ستاد صبر با رویکرد کاهش زمینه‌های نزاع و اختلاف، کاهش پرونده‌های دستگاه قضا، کاهش تعداد زندانیان تشکیل شده است.

رئیس شورای قضایی استان کرمان بر ضرورت شناسایی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل موجود در زمینه فعالیت ستاد تاکید کرد و گفت: وظیفه این ستاد سیاست گذاری، برنامه ریزی و هماهنگ سازی نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی وغیردولتی، گروه‌های مرجع و افرادخیر برای تحقق اهداف ستاد است.

رئیس ستاد ملی صبر در استان کرمان خاطرنشان ساخت:ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی کشور در بخش‌های مختلف سنگین است، بنابراین باید دنبال راهکار و برنامه‌ریزی باشیم که از وقوع و افزایش نرخ جرم Crime در جامعه جلوگیری شود.

نماینده عالی دستگاه قضایی در استان کرمان بیان داشت: بستری فراهم کنیم که جرمی در جامعه رخ ندهد و یا کمتر اتفاق بیافتد و یا اینکه تلاش کنیم در صورت وقوع جرم، تبعات ناشی از آن با صلح و سازش و مدارا علاج کنیم و قرار نباشد برای حل مسائل اجتماعی مجبور به مجازات باشیم.

رئیس کل دادگستری استان کرمان، هر دعوا و جرم در جامعه را همانند یک بیماری دانست که اگر درمان نشود، انتشار آن می‌تواند جامعه‌ای را دچار بیماری‌های بعدی کند.

کرمان حائز رتبه سوم کشوری در زمینه صلح وسازش شد

موحد اجرای برنامه‌های فرهنگی در راستای افزایش آستانه صبر وتحمل مردم در برابر ناملایمات و اتفاقات روزانه مورد اشاره قرار داد و گفت: در حوزه شورای حل اختلاف، استان کرمان رتبه سوم کشوری را از حیث بیشترین میزان صلح وسازش دارد و در برخی از شهرستان‌های استان تا ۹۰ درصد از پرونده‌ها منجر به صلح و سازش می‌شوند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ابراز داشت: این آمار نشان می‌دهد که ظرفیت ایجاد صلح وسازش در پرونده‌های قضایی استان کرمان وجود دارد و می‌توان با استفاده از آن کار‌های بزرگی را انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: ۴۳ هزار پرونده سال گذشته در شورا‌های حل اختلاف استان کرمان با صلح و سازش پایان یافت، اما بحث فرهنگ سازی تنها به مجموعه دادگستری برنمی‌گردد و فعالیت دستگاه‌های مختلف را می‌طلبد.

موحد به فعال شدن ستاد مرکزی صلح و سازش در استان کرمان اشاره داشت و تصریح کرد: با همکاری اداره کل دادگستری و اداره کل زندان‌های استان کرمان و فعال شدن هیأت‌های صلح و سازش در سراسر استان کرمان طی ماه جاری، هفت فقره پرونده قصاص به صلح و سازش منتهی شد.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

3 قاتل شیطان پرست صادق برمکی در مهاباد محاکمه شدند + فیلم و عکس

اعدام 6 سگ وحشی که زن جوان همسایه را کشتند+ عکس 14+

امتحان عجیب داماد از عروس در خانه مجردی قبل از ازدواج + عکس

اقدام وقیحانه یک مرد با زن جوان برای پنهان ماندن کثافت کاری هایش

تجاوز به زن باردار در بیمارستان / متجاوز لباس دکتر به تن کرده بود + عکس

یانگوم در یک فیلم ایرانی بازی می کند! + عکس

همسر شهاب حسینی به زیبایی تولد را تبریک گفت + عکس

ازدواج پسر 13 ساله با عروس 30 ساله! + فیلم مراسم عجیب

طاهره دختر 11 ساله‌اش را با چاقوتیکه و پاره کرد! + عکس

امیر به خاطر ازدوج با دختر 17 ساله اقدام وحشتناکی کرد! + گفتگو

خرید اسلحه از اینستاگرام / گفتگو با دزدان همه فن حریف تهران +فیلم و عکس

حکم اعدام اسیدپاش کرمانی که به صورت رعنا و دخترش سمیه قطعی شد + عکس

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها