کدخبر: 379851 ارسال پرینت 36

حوادث رکنا: اعضای باند 7 نفره برداشت غیر مجاز از حساب بانکی شهروندان(فیشینگ)درمشهد شناسایی و دستگیر شدند.

سردار قادر کریمی فرمانده انتظامی خراسان رضوی اظهار داشت: با شکایت یک جوان18 ساله مبنی بر سوء استفاده از کارت عابر بانک وی، کارشناسان پلیس Police فتا تحقیقات در این باره را آغاز کردند.

کریمی افزود: شاکی که به درخواست دوست خود ،کارت عابر بانک و رمز آن را در اختیار دوستش قرار داده بود، پس از مراجعه به بانک متوجه شد حساب بانکی متصل به کارت عابر بانکی‌اش به دلیل واریز و برداشت وجوه متعدد به صورت غیرقانونی، ‌توسط مراجع قضایی مسدود شده است .

وی گفت: کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی به ابعاد گسترده‌ای از کلاهبرداری‌های متعددی در شهرهای تهران ، کرج ، مهریز یزد ، ابهرو شهرستان طبس که توسط زنجیره‌ای از افراد ایجاد شده بود،‌ دست یافتند.

کریمی عنوان کرد : در همه برداشت‌های غیر مجاز که از افراد در شهرهای مختلف انجام شده بود ،متهم با کلاهبرداری Fraud و ایجاد درگاه جعلی و با در اختیار داشتن اطلاعات حساب بانکی این افراد، حساب آنان را خالی کرده است .

وی تصریح کرد: کلاهبردار اصلی با تشکیل باندی 7 نفره اقدام به تهیه کارت‌های عابر بانک از سایر افراد دیگر با وعده‌های مختلف نظیر پرداخت وجه 10 میلیون ریالی در ازای کارت عابر بانک به همراه رمز بلاصاحب و یا جلب اطمینان و سوء استفاده از امانت گرفتن کارت شهروندان ، می‌کرد.

وی گفت: متهم سابقه دار 36 ساله و گرداننده اصلی باند که قبلا پرونده‌ای مرتبط با کلاهبرداری فیشینگ در شهرهای همدان و اصفهان داشت، شناسایی و دستگیر شد و همه اعضای باند با قرار صادره روانه زندان Prison مرکزی مشهد مقدس شدند .

فرمانده انتظامی خراسان رضوی به شهروندان توصیه کرد برای امنیت در فضای مجازی به مواری از جمله استفاده نکردن از شبکه‌های اجتماعی خارجی و تغییر رویکرد از شبکه اجتماعی خارجی به داخلی، دانلود نکردن نرم افزار از مکان‌های ناشناس و ناامن توجه کنند. همچنین شهروندان بایدبه صفحه پرداخت بانکی و تشخیص صفحه اصلی از صفحه جعلی توجه داشته باشند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

8 داعشی تهران اعدام می شوند + عکس

تجاوز یک مرد به دختر 19 ساله اش / این دختر خودکشی کرد + عکس

مردی سر دختر 17 ساله اش را برید + عکس

2 دختر مسافر هواپیمای قشم دستگیر شدند / آنها جلوی هواپیما در باند فروگاه قشم خوابیدند

خواستگاری مهرداد خلبان ایرانی از یک دختر در آسمان فیلیپین + فیلم

مرگ شرور معروف یافت‌آباد با شلیک پلیس

ورود دادستان آبادان به ماجرای قیچی شدن موی دانش آموز دختر + تصویر

حال این روزهای خانواده «آتنا» و قاتلش / گفتگو با پدر آتنا + عکس

امیر علی 7 ساله را ندیده اید / او شامگاه پنجشنبه ناپدید شده است + عکس

قبل ازعروسی ماجرای صمیمی بودن عروس خانم بایک بازیگرمرد لو رفت+عکس

مرگ مشکوک پسر جوان تهرانی با شلیک گلوله در حمام خانه‌شان

اعدام زن فریبکار/ این زن دختر جوان را به خلوتگاه شوهرش در گاندی تهران برد+جزئیات

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها