کدخبر: 379495 ارسال پرینت 8

حوادث رکنا: معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۲ تن و ‏‏۵۴۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته اخیر در کشور خبر داد.

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر Drugs از کشف ۱۲ تن و ‌‌۵۴۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته اخیر در کشور خبر داد. اسداله هادی‌نژادگفت: مجموع کشفیات هفته اخیر ۱۲۵۴۲ کیلوگرم است که نسبت به هفته گذشته (۱۳۶۴۵ کیلوگرم) ۸ درصد کاهش دارد.
وی افزود: به شکل تقریبی در قیاس با ۷ هفته نخست سال قبل که میزان کشفیات ۹۸ تن بوده حجم کشفیات امسال با ۶.۵ درصد کاهش به ۹۲ تن رسیده است. بیشترین حجم مواد مکشوفه از نوع تریاک به میزان ۹۷۱۱ کیلوگرم بوده است که ۷۷ درصد از مجموع کشفیات را شامل می‌شود.
معاون مقابله با عرضه ستاد بیان کرد: در این مدت نیز ۵۰۵ کیلوگرم مرفین، ۱۸۰۲ کیلوگرم حشیش، ۴۸۵ کیلوگرم هروئین، ‌‌ ۲۳ کیلوگرم شیشه، ۲۹۷ کیلوگرم مواد پیش‌ساز، ۷۴۸۲۹۳۵ عدد قرص روانگردان و ۹۱ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.
وی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۵۳۰ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۸.۲ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.
این مقام مسئول در ستاد همچنین با بیان اینکه بالغ بر ۷۹ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور می‌باشد، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۳۶۳۹ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۸.۸ درصد کشفیات کشور می‌باشد و استان کرمان با ۲۱۷۴ کیلوگرم، تهران با ۱۶۰۷ کیلوگرم، هرمزگان با ۹۵۱ کیلوگرم، هرمزگان با ۸۳۸ کیلوگرم و فارس با ۷۶۰ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
هادی نژاد افزود: سهم کشفیات سه استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از کشفیات کل کشور در هفته مذکور با کاهش اندک نسبت به رقم ۵۶.۱ درصدی هفته قبل به ۵۳.۵ درصد رسیده است.
وی در پایان گفت: طی این مدت، ۱۴۴ دستگاه خودرو، ۳۴ دستگاه موتور سیکلت، ۷ قبضه سلاح و ۲۵ دستگاه موبایل توقیف شد.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

این 2 مرد را تا به حال دیده اید؟ / کارگر نمایشگاه ماشین با خودروهای فروشی در خیابانهای تهران پلیس بازی می کرد + عکس بدون پوشش

نوعروس 16 ساله به خاطر اجبار در روابط زناشویی شوهرش را کشت / حکم اعدام نورا صادر شد+عکس

زنده ماندن جوان اعدامی بعد از انداختن طناب دار دور گلویش / در اندیمشک رخ داد

تجاوز راننده تاکسی به زن جوان در اتوبان / مسافر نیمه شب او بودم!+عکس

تجاوز خشونت آمیز مرد شیطان صفت به سه دختر 17 ساله + عکس

راز سقوط هواپیمای دختر ثروتمند ترکیه ای در ایران / خلبان پرواز کجاست؟!+ عکس

مرد 22 ساله وقتی از زندان مشهد آزاد شد، زنش با مرد دیگری زندگی می کرد + عکس

دردسر ازدواج پسر دانشجوی ایرانی با دختر افغان!

بلایی که روزهای بارانی بر سر دخترها آمد+ عکس

محاکمه دانشجوی ارشد انرژی هسته ای به خاطر قتل در کرج + عکس

قیچی کردن موی دختر دبستانی در یک مدرسه آبادان / معاون پرورشی اخراج شد

دستگیری هانیه و خواهرش به خاطر اسید پاشی به یک دختر تهرانی

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها