در راستای حفظ امنیت غذایی شهروندان انجام شد

پرونده کدخبر: 290470 ارسال پرینت 41

رکنا: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز عرضه مواد خام دامی در این شهرستان خبر داد و گفت: طی یک هفته گذشته ۳ تن مواد غذایی فاسد در شهرستان جیرفت در راستای حفظ امنیت غذایی شهروندان معدوم شد.

حسین سلامی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز عرضه مواد خام دامی در این شهرستان خبر داد و گفت:طی یک هفته گذشته ۳ تن مواد غذایی فاسد در شهرستان جیرفت در راستای حفظ امنیت غذایی شهروندان معدوم شد.

وی در تشریح جزئیات این خبر ابراز داشت:در اجرای این طرح که با همکاری اداره دامپزشکی صورت پذیرفت میزان ۶۲۳ کیلو گرم مرغ و ۱۵۰کیلو گرم تخم مرغ و ۸۸۵ کیلوگرم فرآوردهای گوشتی تاریخ گذشته و غیرقابل مصرف برای انسان از یک سردخانه در جیرفت کشف و ضبط گردید.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت ادامه داد:در بازدید کارشناسان اداره دامپزشکی از یک سردخانه دیگر نیز 500 کیلوگرم جگر منجمد تاریخ مصرف گذشته کشف و ضبط گردید.

سلامی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز عرضه مواد خام دامی اعم از مرغ، ماهی، قصابی، رستوران و سردخانه در دوشیف صبح و عصر طی یک هفته گذشته میزان 842 کیلوگرم مواد خام دامی غیرقابل مصرف از اغذیه فروشی های سطح شهر جیرفت جمع آوری شد.

این مقام قضائی افزود: کارشناسان دامپزشکی شهرستان جیرفت حین بازدید از مراکز فروش مواد غذایی در سطح شهرستان متوجه تاریخ مصرف گذشته بودن مواد غذایی فوق شدند و با هماهنگی مرجع قضایی و حضور نماینده دادستانی مواد مذکور معدوم شدند.

دادستان جیرفت با بیان اینکه سلامت مردم شوخی بردار نیست به اخلال گران امنیت غذایی جامعه هشدار داد که با آنها برخورد لازم و قاطع صورت خواهد گرفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر