پرونده کدخبر: 240543 ارسال پرینت 2

رکنا: اعضای باند سارقان به عنف و آدم ربا که در پوشش مسافرکش اقدام به زورگیری از مردم می کردند دراین استان البرز دستگیرشدند.

سردار بخشعلی کامرانی فرمانده انتظامی البرز گفت : در پی دریافت گزارش های متعدد مردمی مبنی بر آدم ربایی و اخاذی از مردم درتهران و کرج توسط 3سارق به عنف شناسایی و دستگیری آدم رباها در دستور کار تیم ویژه ای از ماموران اداره مبارزه با سرقت Stealing پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت .

وی اضافه کرد: در بررسی های تکمیلی ماموران مشخص شد که متهمان با استفاده از یک دستگاه خودروی پژو پارس مسروقه در پوشش مسافرکش در مناطق مختلف شهر تهران اقدام به سوار کردن مسافر کرده و پس از طی مسافتی با انحراف مسیر به سمت مناطق اطراف شهر کرج در فرصت مناسب با تهدید سلاح سرد و ضرب و شتم مسافران ، از آن ها می خواستند که با تماس تلفنی با خانواده هایشان مقادیری وجه به حساب بانکی آن ها واریز کنند تا سارقان از طریق دستگاه کارت خوان اقدام به برداشت وجوه کنند .

کامرانی صالح افزود : سارقان زورگیر در چند اقدام مشابه دیگر در تهران و کرج با سوار کردن مسافران ضمن سرقت اموال آن ها در صورت همراه نداشتن کارت عابر بانک، طی تماس تلفنی با خانواده ربوده شدگان از آنها می خواستند وجوه درخواستی را در ازای رهایی فرد گروگان hostage به یک شماره کارت بانکی واریز کنند .

فرمانده انتظامی استان البرز افزود : با توجه به حساسیت موضوع و ایجاد رعب و وحشت از اقدام سارقان ، تحقیقات در این خصوص آغاز شد و با توجه به اینکه رد پایی از سارقان در دست نبود پس از چند شبانه روز تلاش و پیگیری، یکی از سارقان شناسایی و با تعقیب و مراقبت های شبانه روزی، 2 نفر دیگر از همدستان وی نیز در نقاط مختلف استان البرز شناسایی و طی عملیات های غافلگیرانه ، سه متهم که از سارقان سابقه دار بودند دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی منتقل شدند.

وی خاطرنشان کرد: متهمان در بازجویی های ماموران به جرم Crime خود مبنی بر پنج فقره سرقت به عنف و آدم ربایی در تهران و کرج اعتراف کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر