پرونده کدخبر: 237693 ارسال پرینت 17

رکنا: تقاطع بزرگ و غیر همسطح مهرویلای کرج روز پنجشنبه به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی نامگذاری شد.

به گزارش رکنا، دکتر میر ابراهیم صدیق، عضو شورای اسلامی شهر کرج عصر پنجشنبه درحاشیه مراسم گرامیداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد جامع کرج به گفت: با توجه به تقارن گشایش این پروژه بزرگ با ایام ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی مسئولان استان البرز و کرج تصمیم به نامگذاری این پروژه به نام این شخصیت بزرگوار گرفتند.
وی اظهار داشت:این پروژه عظیم قرار است روز شنبه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره برداری برسد.
صدیق افزود: برای احداث تقاطع غیر همسطح آیت الله هاشمی رفسنجانی (مهرویلا) همراه با تملکات آن بیش از 500 میلیارد تومان هزینه شده است که این تقاطع در محل زیر گذرایستگاه خط پنج قطار شهری و سازه متروی کرج واقع شده است .
وی اظهار داشت: پروژه عظیم زیرگذر مهرویلا بعد از تونل نیایش تهران، بزرگترین تونل شهری است که غیر از آن در شهرهای کشور پلی به این عظمت و بزرگی ساخته نشده است و این امر یک شاخص ارزشمند برای کلانشهر کرج به شمار می آید.
عضو شورای شهر کرج گفت: سطح عرشه کل پل Bridge های این تقاطع 18 هزار مترمربع است و طول تونل زیرگذر300 و تونل متروکه دراین محدوده واقع شده 700 متر می باشد.
صدیق افزود: مجتمعی تجاری به منظور تامین بخشی از هزینه های صرف شده برای احداث زیرگذر مذکور در محل این پروژه ملی در نظر گرفته شده است که سطح ساختمان سازی آن به 12 هزار مترمربع می رسد.
وی ادامه داد: 120 هزار مترمکعب عملیات خاکریزی، 600 هزار مترمکعب عملیات خاکبرداری، 47 هزار تن آسفالت و 77 هزار مترمکعب بتن مصرفی از دیگر اقداماتی است که برای احداث این پروژه به انجام رسیده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر