پرونده کدخبر: 237259 ارسال پرینت 4

رکنا: دولت نروژ امروز (سه‌شنبه) علیه حکم دادگاهی که گفته می‌شود با نگه داشتن عامل کشتار نروژ در سلول انفرادی حقوق بشر را نقض کرده، درخواست تجدیدنظر ارائه خواهد کرد.

وکلای دولت در دادگاه تجدیدنظر با این حال معتقدند که برخی اقدامات سختگیرانه از جمله بازجویی بدنی و محدود کردن ارتباط دیگر زندانی‌ها با آندرس برینگ بریویک 37 ساله توجیه پذیر است.

برویک در 22 ژوئیه سال 2011 با بمب‌گذاری در اسلو و سپس تیراندازی به سوی شرکت کنندگان در یک کمپ متعلق به جوانان حزب حاکم نروژ، باعث کشته شدن 77 تن شد.اخیرا مشخص شده که بریوک برخلاف کنوانسیون حقوقی اتحادیه اروپا برای 22 الی 23 ساعت در روز در سلول انفرادی نگه داشته می‌شود. گرچه این سلول انفرادی یک اتاق ورزش، تلویزیون و روزنامه دارد.تنها ارتباط‌ بریویک با جهان خارج با وکلای خود و افراد حرفه‌ای همچون گارد زندان Prison و بهیارها است.یکی از مشاوران حقوقی در عفو بین‌الملل گفت: کاملا واضح و مبرهن است که قوانین حقوق بشر باید برای همگان بدون در نظر گرفتن میزان بی‌رحمانه بودن جنایت‌هایشان اعمال شود.بریویک نیز قصد دارد به طور جداگانه درخواست تجدیدنظر دهد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر