دادگاه کیفری عربستان سعودی در ادامه فرافکنی و طرح ادعاهای واهی این کشور علیه ایران، یک شهروند عربستانی را به ادعای تماس با ایران و تاسیس یک شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای، به ۶ سال زندان Prison همراه با ممنوعیت سفر به خارج از عربستان محکوم کرد.

رسانه‌های خبری به نقل از خبرگزاری آلمان گزارش دادند، دادگاه کیفری عربستان روز دوشنبه یک شهروند عربستانی را به ادعای تماس با ایران و تاسیس شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای «امه واحده»، به شش سال زندان همراه با ممنوعیت سفر به خارج از عربستان محکوم کرد.

دادگاه در حکم بدوی خود مدعی شده است: «محکومیت این فرد (که نامش فاش نشده است) در خصوص تماس با تعدادی از مجرمین در خارج از کشور برای درخواست کمک از آن‌ها علیه دولت عربستان، سفر به تهران بعد از مصاحبه با کنسول ایران و دریافت روادید ورود به این کشور و دیدارش با یکی از مراجع شیعه، ارائه ایده «خلافت اسلامی» به وی و درخواست از این مرجع برای کمک به وی در این زمینه و نیز آگاهی از رفتن فرزندنش به یمن برای شرکت در نبرد‌ها و اطلاع ندادن این مسئله، به مراجع امنیتی ثابت شده است».

دادگاه سعودی در حکم بدوی خود، این شهروند عربستان را به خاطر «تاسیس یک شبکه ماهواره‌ای و حمایت مالی شخصی خود با هدف اقدام علیه عربستان و ارسال بیانیه‌های تحریک‌آمیز علیه این کشور از طریق شبکه‌های اجتماعی» محکوم کرد.

به گفته این دادگاه، بیانیه‌های این شهروند حاوی مکان و تاریخ آنچه آنکه آن را شورش نامیده است؛ علیه عربستان با هدف فتنه‌انگیزی و برهم زدن بافت اجتماعی و انسجام ملی و تماس با شماری از جوانان وابسته به گروه حزب التجدید در فلسطین بوده است. تماس با این گروه فلسطینی برای بازنگری در متون خصمانه‌ای صورت گرفته که قصد پخش آن‌ها را از شبکه تلویزیونی خودش داشته است.

دادگاه این فرد را به شش سال زندان از زمان بازداشت، پرداخت سه هزار ریال سعودی غرامت و ممنوعیت از سفر شش ساله به خارج - بعد از پایان دوران زندان- محکوم کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟