پرونده کدخبر: 230602 ارسال پرینت 12

رکنا: مردی که با مدارک یک پزشک مرده بیماران را ویزیت می کرد بازداشت شد.

دانشگاه علوم پزشکی اهواز توضیحاتی را در خصوص دستگیری پزشک قلابی در شهرستان مسجدسلیمان  قرار داد.

در سال ٩٠ یکی از پزشکان شاغل در مناطق نفتی عسلویه به نام دکتر «ع ـ د» در یک سانحه تصادف Crash رانندگی فوت می کند.

پس از این حادثه، یکی از همکاران غیرپزشک وی با مراجعه به خانواده پزشک قربانی به بهانه پیگیری مطالبات مالی قربانی مدارک تحصیلی و شغلی وی را از خانواده اش تحویل می گیرد و سپس با استفاده از روشهای غیرقانونی، اقدام به تهیه شناسنامه و کارت ملی جدید به نام متوفی ولی با تصویر خودش می کند.

در گام بعد، وی با مراجعه به دانشگاه محل تحصیل پزشک متوفی در یکی از استان های مرکزی کشور و ارائه شناسنامه و کارت ملی جدید عکس دار، دانشنامه پزشکی مربوط به مرحوم را با الصاق عکس خودش تحویل می گیرد.

سپس با ارائه این مدارک جدید صادر شده، پروانه مطب برای وی صادر می شود و حتی با مراجعه به بانک، حساب بانکی نیز (با شناسنامه و کارت ملی جدید به نام متوفی) باز می کند و در حقیقت کل هویت پزشک مرحوم را جعل کرده و به سرقت Stealing می برد.

از آنجا که مدارک ارائه شده به مراکز درمانی که این جاعل در آنجا اشتغال داشته، همگی از منابع رسمی و با مهر و امضاهای اصالت دار صادر شده بودند و اشکال صوری و شکلی نداشتند، بنابراین مراکز درمانی نیز به استناد این مدارک اصیل، با وی قرارداد همکاری منعقد کردند.

به دنبال احضار این فرد خاطی به عنوان مطلع در دادگستری و عدم حضورش، موضوع از طریق نظام پزشکی پیگیری و با توجه به آنلاین شدن کلیه مدارک و سوابق نظام پزشکی، موضوع از طریق نظام پزشکی مسجد سلیمان دنبال می شود و مستندات متوفی بودن پزشک در اختیار مقام قضایی قرار می گیرد که با تمهیدات بازپرس دادگستری، وی به عنوان مطلع احضار و پس از حضور در دادگستری طبق دستور بازپرس بازداشت می شود.

لازم به ذکر است این فرد جاعل هیچگونه رابطه استخدامی با بیمارستان ٢٢ بهمن مسجدسلیمان نداشته و همکاری وی صرفاً به صورت قرارداد ساعتی معین صورت می پذیرفت.

گفتنی است، این فرد به همین منوال در مناطق و مراکز درمانی مختلف کشور مشغول به کار شده بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر