پرونده کدخبر: 226710 ارسال پرینت 4

رکنا: مغازه داری که با استفاده از دستگاه اسکیمر توانسته بود بالغ بر هفت میلیارد ریال از کارت های بانکی مشتریان خود سرقت کند در عملیات کارشناسان پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ "سید مصطفی مرتضوی" رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگاران با بیان این مطلب گفت:در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه از حساب بانکی آنها مبالغ زیادی سرقت شده بررسی موضوع در دستور کار ویژه پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود :بلافاصله پرونده ای در این زمینه تشکیل و تحقیقات وسیع وگسترده کارشناسان پلیس فتا در فضای مجازی برای شناسایی عامل برداشت های غیر مجاز صورت گرفته انجام شد و سرانجام هویت اصلی متهم که یک مغازه دار بود مورد شناسایی قرار گرفت.

سرهنگ مرتضوی گفت: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد متهم از استان اصفهان به استان دیگری رفته که بلافاصله اکیپی از ماموران پلیس فتا به آن محل رفته و در یک عملیات غافلگیرانه هنگامی که قصد برداشت وجوه از حساب بانکی یکی از شهروندان را داشت دستگیر و به اصفهان منتقل شد.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان در خصوص نحوه سرقت صورت گرفته به خبرنگار ما گفت: متهم در مغازه خود دستگاهی به نام اسکیمر قرار داده بود که وقتی کارت مشتری را برای پرداخت وجه کالا دریافت می کرد آن کارت را وارد دستگاه اسکیمر کرده و به این ترتیب کلیه اطلاعات کارت کپی برداری می شد.

مرتضوی تصریح کرد: متهم سپس این اطلاعات را با دستگاه دیگری به کارت های خام بانکی منتقل می کرد و به این ترتیب همان کارت بانکی که مشتری در اختیار داشت یک نسخه از آن نیز در دست فرد سارق قرار می گرفت و او در فرصتی مناسب اقدام به برداشت از حساب وی در خارج از استان می کرد.

وی افزود:با اعتراف صریح متهم پرونده مقدماتی تشکیل و وی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

سرهنگ مرتضوی در خصوص استفاده از دستگاه اسکیمر هشدار داد و گفت: امروزه یکی از دستگاه هایی که برای سرقت اطلاعات مردم و به طبع سرقت حساب شهروندان مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه های اسکیمر می باشد که توسط مغازه داران سودجو و فرصت طلب مورد استفاده قرار می گیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار زیر را از دست ندهید:

معلم به نقاشی کودک طرفدار تراکتور صفر داد!+عکس

مریم شوهر دارد، اما قلبش برای مرد دیگری می‌تپد!

یک دختر در شرق تهران جان یک جوان را گرفت و جوان دیگر را به زندان فرستاد

له شده مار زیر چرخ های هواپیما در باند فرودگاه اردبیل + عکس

از خودم فیلم زشت گرفتم و برای فرهاد فرستادم / نگذارید آبرویم برود

آقای بازیگر و همسرش در اولین سالگرد ازدواحشان! +عکس

پوستر سلام بمبئی با طراحی محمدرضا شریفی نیا! / محمدرضا گلزار و بنیامین در کنار ستاره زن بالیوود +عکس

سلفی آیینه ای جالب خانم بازیگر پس از گریم در کنار تصویر چهره اصلی اش +عکس

 اخبار مرتبط

ارسال نظر