پرونده پرونده سیاه کدخبر: 230663 ارسال پرینت 31

رکنا: به دنبال تظاهرات گسترده در ترکیه، نخست وزیر این کشور لایحه مربوط به ازدواج متجاوزین به دختران خردسال و آزادی از زندان را از دستور کار پارلمان خارج کرد.

به گزارش رکنا، به دنبال برگزاری تظاهرات گسترده در ترکیه، بن علی ییلدیریم، نخست وزیر این کشور لایحه تجاوز Rape جنسی به دختران خردسال را از دستور کار پارلمان خارج کرد. بر اساس این لایحه اگر مردان با دختران کم سن و سالی که به آنها تجاوز کرده اند، ازدواج کنند، مجرم شناخته نمی شوند. 
این لایحه که بوسیله حزب حاکم عدالت و توسعه به رهبری رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه ارائه شده است، پیش از آنکه به رأی نهایی گذاشته شود، از دستور کار پارلمان خارج شد.
گزارش ها حاکی از آن است که لایحه تجاوز به دختران خردسال باعث تظاهرات گسترده مردم و حتی محکومیت های بین المللی شده است. 
منتقدان این لایحه معتقدند با تصویب این لایحه، عملاً مجوز تجاوز به کودکان صادر می شود و مردان به ازدواج با دختران کوچک و کم سن و سال تشویق می شوند.
نهادهای وابسته به سازمان ملل نیز از دولت ترکیه خواسته اند لایحه تجاوز جنسی به دختران خردسال را از دستور کار خارج کند؛ زیرا این لایحه می تواند به توانایی کشور برای مبارزه با سوء استفاده‌های جنسی از کودکان آسیب برساند.
دولت ترکیه اعلام کرد هدف اصلی اجرای این لایحه تبرئه مردانی است که بخاطر تجاوز به دختران کم سن و سال در زندان Prison به سر می برند و می توانند با اجرای این لایحه با رضایت دختر یا خانواده وی آزاد شوند.
تاکنون هزاران زن خشمگین در ترکیه در اعتراض به لایحه تجاوز جنسی به دختران خردسال تظاهرات کرده اند. معترضان شعار می دادند: تجاوز جنسی نمی تواند قانونی شود. 
برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 


اخبار زیر را از دست ندهید:

شکایت پسر 11 ساله تهرانی از مربی باشگاه / مرا در خانه اش آزار و اذیت کرد + عکس

اعتراض به حکم سنگین قاتل ستایش + عکس

پیمانکار شهرداری به اعدام محکوم شد + عکس

رفتارهای زشت یک نوعروس که خیلی زود طلاق گرفت

صحنه زیبا از یک تصادف شدید +عکس

ماجرای دستگیری بازیگر زن مشهور از زبان خودش +عکس

خانواده پرجمعیت هنرمند زن مشهور ایرانی +عکس تمامی خواهران

تیپ خاص الناز شاکردوست در اکران «نیمه شب اتفاق افتاد» +عکس

 اخبار مرتبط

ارسال نظر