نگاه ما در رده نونهالان نباید نتیجه گرا باشد

به گزارش  رکنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، اصغر مازیار، سرمربی تیم ملی فوتبال نونهالان درباره عملکرد بازیکنان در دو بازی برابر تیم های افغانستان و ازبکستان گفت: ما دیدارهای تدارکاتی با تیم های قوی تر از خودمان و همچنین تیم های خارجی نداشتیم، در صورتی که همه تیم های شرکت کننده در این تورنمنت رقابت های دوستانه با حریفان خارجی داشتند. در بازی نخست برابر افغانستان علاوه برخستگی راه که به دلیل تاخیر چندساعته هواپیما برای ما ایجاد شده بود، نداشتن بازی‌های تدارکاتی مزید بر علت شد و بازی را به حریف واگذار کردیم.

وی اضافه کرد: بازیکنان‌ در رده سنی نونهال هستند و نفرات ما اولین تجربه بین المللی شان در این رقابتها را برابر افغانستان انجام دادند. در حالی که طبق صحبت های سرمربی افغانستان در کنفرانس مطبوعاتی سرمربیان، این تیم 8 ماه تمرین مداوم داشته است. افغانستان تیم بسیار دونده ای بود، با این حال بچه های ما نیز موقعیت های زیادی روی دروازه آنها داشتند که متاسفانه با بدشانسی هیچ کدام از آنها وارد دروازه نشد.

سرمربی تیم ملی نونهالان درباره عملکرد بازیکنان در بازی برابر ازبکستان گفت: تیم ازبکستان یکی از بهترین تیم های قاره در این تورنمنت است، دیدار دوم ما برابر این تیم بود. بازیکنان عملکرد قابل قبولی در این دیدار به نمایش گذاشتند و دستوراتی که ما از نظر فنی برای آنها مشخص کردیم را به خوبی در زمین مسابقه اجرا کردند و توانستیم با یک پیروزی قاطع  3 گل وارد دروازه حریف کنیم. همچنین جا دارد از مسئولین فدراسیون فوتبال و کمیته جوانان بخاطر اعتمادی که به من داشتند و این فرصت و فضا را در اختیار من و همکارانم قرار دادند، تشکر و قدردانی کنم. امیدوارم با نتایج خوبی که بچه ها در این تورنمنت بدست می آورند بتوانیم زحمات این عزیزان را جبران کنیم.

مازیار در پایان اظهار داشت: ما با یک اردوی آماده سازی که از 8 تا 16 آبان برگزار کردیم و همچنین یک بازی درون اردویی با تیم منتخب نونهالان آذرشهر به این مسابقات اعزام شدیم. در رابطه با نتایج در این رده سنی و اینکه بازیکنان تجربه بازیهای تدارکاتی را نداشتند، به نظرم ما خیلی نباید نگاه نتیجه گرا داشته باشیم. هر چند قابلیت بازیکنان آنقدر زیاد است که می توانند نتیجه را هم بدست بیاورند. نگاه‌ها نباید نگاه نتیجه گرا باشد بلکه باید نگاه آینده‌سازی داشته باشیم.

انتهای پیام/

کدخبر: 843023
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟