جدال واترپلو ایران مقابل قزاقستان برای جهانی شدن

به گزارش رکنا، در هفتمین روز از مسابقات واترپلوی قهرمانی ۲۰۲۲ آسیا در تایلند، در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی، تیم قزاقستان و ژاپن به مصاف هم رفتند. این دیدار از ساعت ۱۶:۰۰ امروز کار خود را دنبال کرد تا تکلیف حریف ایران در مرحله رده‌بندی مشخص شود. ژاپن در انتهای این بازی موفق شد با نتیجه قاطع ۲۰ بر ۴ به پیروزی برسد تا به فینال این مسابقات صعود کند.

پیش از این تیم ملی ایران در مرحله نیمه نهایی مقابل چین به آب زد که شاگردان چیریچ در پایان ۴ ست با نتیجه نزدیک ۱۰ بر ۱۱ (۳ - ۳، ۳ - ۱، ۲ - ۵ و ۲ - ۲) مقابل این تیم شکست خوردند و از رسیدن به فینال این مسابقات بازماندند. ملی‌پوشان ایران پیش از این با برتری برابر هند، کره‌جنوبی، قزاقستان، تایلند و هنگ کنگ به این مرحله رسیده بودند.

شاگردان چیریچ برای کسب سهمیه جهانی باتوجه به فینالیست شدن ژاپن، باید مقابل قراقستان قرار گیرند تا تکلیف مدال برنز این مسابقات مشخص شود. هر تیمی که موفق شود مدال برنز را کسب کند مجوز حضور در در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ را کسب می‌کند.

پیش از این تیم واترپلوی ایران در سومین بازی خود در مسابقات قهرمانی آسیا موفق شد برای اولین بار از سال ۲۰۰۹ در رقابت‌های قهرمانی آسیا، قزاقستان پر قدرت را با نتیجه ۱۱ بر ۱۰ شکست دهد و حالا دو تیم یک دیدار حساس دیگر خواهند داشت.

همچنین دیدار فینال رقابت‌های آسیایی بین چین و ژاپن برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی واترپلوی ایران تاکنون یک مدال طلا در بازی های آسیایی ۱۹۷۴ تهران و یک مدال برنز در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا به دست آورده است اما در مسابقات قهرمانی آسیا مدالی نداشته است.

رقابت‌های واترپلوی قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ که به میزبانی تایلند در حال برگزاری است حکم انتخابی قهرمانی جهان ۲۰۲۳( فوکوکا ژاپن) را دارد و به غیر از ژاپن میزبان مسابقات قهرمانی جهان، دو تیم دیگر از این مسابقات سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب می‌کنند.

برنامه مسابقات پایانی در روز دوشنبه به ترتیب زیر است:

رده‌بندی: ایران - قزاقستان/ ساعت ۱۲:۱۰ به وقت ایران

فینال: ژاپن - چین/ ساعت ۱۳:۳۰ به وقت ایران

انتهای پیام/

کدخبر: 842838
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟