بختی: از مدالی که گرفتم خیلی خوشحالم/ باید بیشتر به شمشیربازی توجه شود/ رقبای خوبی را شکست دادم

اعظم بختی در گفت‌وگو با رکنا، در خصوص سطح مسابقات شمشیربازی کشورهای اسلامی و مدالی که کسب کرد، اظهار داشت: سطح مسابقات واقعأ بالا بود زیرا شمشیربازانی از کشورهای ترکیه، قزاقستان، ازبکستان و حتی قرقیزستان که در شمشیربازی مطرح و دارای بازیکن‌های با سطح بالایی هستند در اینجا حضور دارند. 

وی افزود: همیشه در رویاهایم به کسب مدال فکر می‌کردم اما نمی‌دانستم چه زمانی و کجا می‌توانم به این امر مهم دست پیدا کنم. لحظه دلنشینی بود از این منظر که به دلیل انرژی مثبتی که در لحظه‌های سخت مسابقات خودم از دوستان همراهم چه در سابر و چه هم تیمی‌های خودم به من منتقل شد تا بتوانم از این تشویق‌ها انگیزه مضاعف و 2 چندان بگیرم و برای رسیدن به هدف بزرگم یعنی مدال از هیچ تلاشی دریغ نکنم.

ملی‌پوش اپه بانوان درباره اینکه آیا فکر می‌کردید به این مدال برسید، اینطور پاسخ داد: حقیقت امر این است خیلی به این مساله فکر می‌کردم ولی نمی‌دانستم واقعأ این اتفاق خوش‌یُمن برایم رخ می‌دهد یا خیر، زیرا خیلی مسابقات سخت بود. من در مرحله یک هشتم نهایی با یک شمشیرباز از کشور میزبان مصاف دادم و بازی با او واقعأ استرس بالایی داشت اما خوشبختانه با راهنمایی‌های خوب مربیان توانستم در آن موفق شوم. در مرحله بعد از آن هم حریف قدرتمند خودم از قزاقستان را بردم و با این نتیجه مدالم را مسجل کنم. البته در نیمه‌نهایی ​حریفم از لحاظ بدنی قدرتمند بود و بازی پایاپایی را تا لحظات آخر با او داشتم ولی متاسفانه هر چه تلاش کردم نتوانستم او را شکست بدهم و از این بابت شرمنده مردم شدم.

بختی درباره اینکه آیا موفقیت‌ها در میادین بزرگ‌تر هم تداوم دارد یا خیر، اینطور پاسخ داد: تمام دخترای شمشیرباز ما این توانمندی و استعداد را دارند تا کار غیرممکن را ممکن کنند. به طور مثال در اسلحه سابر، اپه و فلوره بازیکن‌های خوبی داریم که با مقداری توجه می‌توانند، بدرخشند. یکی از مسائلی که بر این صحبت من صحه می‌گذارد، مدالی بودم که در قونیه کسب کردم.به نظرم تلاش و تمرین بیشتر یکی از مواردی است که کمک می‌کند تا بهتر از این هم نتیجه بگیریم. البته این اتفاق زمانی رنگ واقعیت به خود می‌گیرد که به مسابقات بزرگ و اردوهای تدارکاتی برای ما تدارک دیده شود تا بتوانیم تجربیات خودمان را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه کادرفنی برای این موفقیت بزرگ از او حمایت ویژه داشته‌اند، گفت: کادرفنی به خصوص مربی‌ام آقایان صداقتی و همچنین فرجی عالی بودند و بدون هیچگونه منتی و توقع برای ما زحمت کشیدند. من این مدال ارزشمند را مدیون کادرفنی و حمایت‌های فدراسیون و بقیه مسئولان هستم. انشاالله به شمشیربازی بیشتر از این توجه شود.

انتهای پیام/

کدخبر: 815630 ویرایش خبر
آیا این خبر مفید بود؟