«امید آقایی» در گفت‌وگو با رکنا، درباره شروع مجدد اردوی تیم ملی واترپلو در تهران، اظهار داشت: حدود 2 هفته‌ای است که تمرینات آمادگی خود را برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا زیر نظر «الکساندر چیریچ» سرمربی صربستانی تیم ملی واترپلو در تهران آغاز کرده‌ایم و خوشبختانه در شرایط مطلوبی نیز  قرار داریم. طبق برنامه‌ای که کادرفنی برای ما در نظر گرفته پیش می رویم.

وی افزود: هم اکنون با مشخص شدن تاریخ دقیق قهرمانی آسیا در تایلند، ما تمرینات خودمان را ادامه می‌دهیم تا در اوج آمادگی قرار داشته باشیم و با بهترین شرایط به بانکوک برویم. ما یک هدف واحدی داریم و آن هم این است که بتوانیم  نتیجه بهتری نسبت به سال ۲۰۱۷ که چهارم آسیا شدیم، به دست بیاوریم.

ملی‌پوش واترپلو در مورد قراردادهای پایین لیگ عنوان کرد: مبالغ قراردادها در رشته‌های شنا، شیرچه و واترپلو خیلی پایین است در صورتی که این رشته‌ها در بازی‌های المپیک بسیار مدال‌آور هستند. اگر سرمایه‌گذاری وسیعی و برگزاری مسابقات لیگ با تعداد تیم‌های زیاد را برنامه‌ریزی کنیم، باعث می‌شود رشته‌هایی نظیر شنا، شیرجه  پیشرفت چشم‌گیری داشته باشند و جایگاه بهتری را در مسابقات جهانی و بازی‌های المپیک بدست  بیاورند.

آقایی با اشاره به اینکه واترپلوی ایران با برنامه‌ریزی ایده‌آل به رتبه خوب جهانی رسیده بود، تاکید کرد: در چند سال گذشته واترپلو ایران رشد و پیشرفت خیلی زیادی داشت، اما به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا و تعطیلی تمام تمرینات و استخرها از کورس رقابت با کشورهای برتر دنیا عقب افتاد. در این بین کشور ژاپن، خودش را از آسیا جدا کرد. تیم ملی واترپلو ایران هم می‌توانست چند پله در جهان بالاتر برود. این عقب ماندگی چیزی نیست که بتوان به این سادگی آن را جبران کرد. البته فدراسیون خیلی تلاش کرده است تا بستری مناسب برای واترپلو ایران فراهم شود، اما بالاخره خود فدراسیون نیز زیر نظر کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش است و باید از سوی نهادهای بالادستی حمایت شود.

انتهای پیام/

کدخبر: 811523
آیا این خبر مفید بود؟