علی رضایی در گفت‌وگو با رکنا، در خصوص شرایط دوومیدانی‌کاران پیش از حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی اظهار کرد: خوشبختانه بسترهای خوبی برای دوومیدانی‌کاران فراهم کردیم تا از لحاظ تمرینی مشکلی نداشته باشند، بالاخره اردوهای آماده‌سازی ورزشکاران برای بازی‌های آسیایی و کشورهای اسلامی از اسفند ماه آغاز شد و تلاش کردیم که اردوها در داخل کشور برگزار شود. تعدادی از ورزشکاران از آذرماه سال گذشته در مشهد، شیراز، کیش و شهرکرد اردو برگزار کردند. در آستانه بازی‌های آسیایی بودیم که این رویداد ورزشی به تعویق افتاد و تلاش کردیم فدراسیون انگیزه ورزشکاران را به سمت بازی‌های کشورهای اسلامی سوق دهد.

وی افزود: اگر ورزشکارانی که در بازی‌های المپیک و جهانی بودند در اینجا هم حضور داشته باشند سطح کلی مسابقات فراتر از بازی‌های آسیایی خواهد بود. البته اگر در حالت عادی هم آن‌ها نباشند باز کار سخت است. بالاخره کشورهای خوبی از جمله تونس، مراکش، الجزایر و نیجریه و حتی خود ترکیه میزبان دارای ورزشکاران خوبی هستند که از لحاظ رکوردی بتوانند سطح مسابقات را افزایش دهند.

دبیر فدراسیون دوومیدانی تصریح کرد: مسابقات قابل پیش‌بینی نیست و باید برگزار شود و ببینیم که چه نتایجی به دست خواهد آمد. اما چیزی که است اینکه اردوهای ملی‌پوشان کامل بود، زیرا ورزشکاران تمرینات خیلی خوبی را پشت سر گذاشته‌اند. سعی و تلاش کردیم، تمام بضاعتی که داشتیم برای آن‌ها فراهم کنیم. بالاخره تمام ورزشکاران از ایران برای کسب مدال می‌جنگند.

رضایی درباره شرایط حدادی برای حضور در قونیه گفت: احسان شرایط و پتانسیل بالایی دارد و مهم‌تر اینکه احسان از لحاظ تجربه وافتخار شرایط بهتری نسبت به سایرین دارد و یک سر گردن بالاتر از دوومیدانی‌کاران حاضر در آنجا است. اگر روز، روز احسان باشد مطمئن باشید با یک اختلاف خوب نسبت به سایر ورزشکاران به مدال طلا خواهد رسید. تمام تلاش او بر این است تا دوباره بتواند بهترین نتیجه را برای ایران به دست بیاورد.

وی با اشاره به اینکه نیاز به حمایت بیشتر از سمت مسئولان وزارت ورزش دارند، اینطور بیان کرد: ما شبانه‌روزی کار می‌کنیم و نیاز به حمایت مسئولان ورزش داریم. هدف ما این است که در تعداد مدال جزو فدراسیون برتر در قونیه باشیم، چیزی که است اینکه دو‌ومیدانی پتانسیل بسیار زیادی دارد که باید از آن‌ها استفاده کنیم، در حال حاضر ما ورزشکاران خوبی داریم که نیاز به حمایت دارند. 

دبیر فدراسیون دوومیدانی در پایان گفت: خوشبختانه کمیته ملی المپیک مصوب کرده که در همان پای سکو به ورزشکاران پاداش داده شود و انتظار می‌رود وزارت ورزش هم برای تمام کاروان اعزامی از جمله خود ورزشکاران و مربیان با دادن پاداش ایجاد انگیزه کند.

انتهای پیام/

کدخبر: 810865
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟