به گزارش رکنا به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، «خداداد افشاریان» گفت: از حضور در جمع همکارانم خردسندم. از میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال تشکر میکنم. حقیقتا هربار برای مسایل داوری خدمت ایشان رفتم با روی باز پذیرا بوده است. کسی که صفر تا صد فوتبال را می‌داند، بازیکن تیم‌های ملی بوده، مربی و سرپرست رییس کمیته و عضو هیات رییسه همه این مدارج را طی کرده و شناخت کامل دارد. 

وی ادامه داد: از اعضای هیات رییسه فدراسیون احسان اصولی و همینطور حسن کامرانی فر دبیرکل فدراسیون که اشراف کاملی روی مسایل داوری دارند نیز متشکرم. همچنین از اعضای کمیته و دپارتمان داوران که با همت خودشان به جامعه داوری کمک میکنند. 

افشاریان گفت: از کشوری سرپرست سازمان لیگ فوتبال و امور مالی این سازمان که کمک حال داوری هستند، باید از زحمات بهاروند نیز تشکر داشته باشم. 

وی افزود: هفته پیش نوشتند که تاجیکستان صاحب وی‌ای ار شد. داوران ما به همین دلیل از مجموعه داوری آسیا عقب ماندند و موضوع بسیار مهمی است. حق داوری است که از سیستم جدید استفاده کنند. فقدان این سیستم باعث قضاوت و توهین‌های زیادی به داوران می‌شود. داوران به احترام نیاز دارند. باید با کمیته انضباطی بابت رفتارهایی که از سوی تیمها با داوران می‌شود جلساتی برگزار و تصمیمات جدی‌تری اتخاذ کرد. همچنین به سیستم رادیویی هم نیاز داریم که تهیه آن بسیار راحت‌تر از وی‌ای آر است. 

عضو هیات رئیسه فدراسیون در ادامه بیان کرد: دست همه داوران را تک به تک می‌فشارم. هیچ وقت به خاطر مسایل شما داوران با هیچ شخصی معامله نکردم. باید بجنگیم و حق داوری را از فوتبال بگیریم. داوری که سه روز از مشهد به تبریز می‌رود و آن همه فشار را تحمل می‌کند به خاطر پنج میلیون تومان تحت فشار قرار می‌گیرد. من باور دارم باید نگاه تازه‌ای به داوری داشته باشیم. آقای ماجدی شما بازیکن تیم‌های ملی در رده‌های مختلف، لژیونر، رییس کمیته، سرپرست فدراسیون بودید و به همه مسایل اشراف دارید و به همین دلیل از شما توقع داریم. 

رئیس کمیته داوران در پایان اظهار داشت: باید از مدیریت محترم شرکت نفت پارس باز هم تشکر کنم که سال‌ها در کنار جامعه داوری بوده و هست. در سه سال آینده هم بر اساس مزایده‌ای که انجام شد در خدمت نفت پارس خواهیم بود و امیدواریم شاهد بهبود شرایط و پیشرفت هرچه بیشتر داوری کشور باشیم. 

انتهای پیام/

کدخبر: 808823
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟