به گزارش رکنا، دوره ریاست فضل‌الله باقرزاده، رییس فدراسیون شمشیربازی اردیبهشت سال جاری به پایان رسید و با وجود این که ثبت‌نام از کاندیداها در بهمن ۱۴۰۰ انجام شد اما در اتفاقی قابل تامل انتخابات این فدراسیون برگزار نشد. از همان زمان حواشی انتخابات بیش‌تر گردید و 2 دستگی ایجاد شد. حواشی ابتدا سمت فدراسیون و سپس گریبانگیر تیم سابر شد و اکنون هم شرایط به سمت سویی رفته که سابریست‌های ایران رو در روی یکدیگر قرار گرفته‌اند. 

این در حالی است که مجتبی عابدینی چندی پیش متنی منتشر کرد و به این موضوع اشاره کرد که کنار گذاشته شده و شاید هم دلیل اصلی آن انتقادهای وی از عملکرد برخی مسئولان فدراسیون بوده است. او در بیانیه خود اعلام کرد که در سال‌های گذشته مشغول عرق ریختن روی پیست و افتخار آفرینی برای کشورمان بوده و چندان اطلاعی از اوضاع داخل فدراسیون نداشته و حالا به فکر اصلاح امور است.

البته خیلی زود هم ملی‌پوشان در واکنش به این مساله با انتشار یک استوری مشترک پاسخ قاطعی به این متن دادند اما باید دانست یکسری اشخاص که در فدراسیون دارای سمتی نیستند با توجه به جو متشنج این روزهای فدراسیون شمشیربازی از هر راهی قصد ضربه زدن به پیکره این فدراسیون از جمله رشته سابر را دارند تا با این مساله فضا را مسموم کنند و موفقیت‌های سالیان اخیر سابر را کوچک جلوه دهند. باید این را هم در نظر گرفت با تغییرات صورت گرفته در ترکیب سابر، این تیم از زمان المپیک توکیو تا به الان فقط یک پله آن هم به واسطه جوانگرایی دچار نزول شده و حتی اگر امروز هم سهمیه المپیک پاریس برای رشته سابر توزیع شود، تیم ایران باز هم به عنوان تیم نخست آسیا می‌تواند بدون هیچ مشکلی بلیت حضور در پاریس را برای خود رزرو کند.

درست است مجتبی عابدینی موفقیت‌های فراوانی را برای تیم ملی سابر به دست آورده اما ای کاش متانت بیشتری داشت و به جای بروز این مسائل سعه صدر به خرج می‌داد و خودش را وارد این حواشی نمی‌کرد. البته این سوال مطرح است که این شمشیرباز چطور در سالیانی که عضو تیم ملی بود متوجه این همه اتفاقات نبود؟! نکند این حواشی اخیر نشان از حمایت او از یک گروه خاص برای حضور در انتخابات نشات گرفته شده است؟ آیا رسیدن به یک صندلی در فدراسیون آنقدر اهمیت دارد که عابدینی بخواهد به هم تیمی‌ها و کسانی که بیشتر زندگی‌اش را با آن‌ها سپری کرده پشت کند؟ بعید است مجتبی درگیر این مسائل شود و شاید فقط بازی خورده باشد.

موضوعی که حائز اهمیت است اینکه در بین تمامی رشته‌های شمشیربازی تنها سابر است که شایستگی خودش را در میادین بزرگ جهانی و المپیک به منصه ظهور رسانده و با توجه به مسابقات مهمی که پیش‌رو دارند از جمله انتخابی المپیک پاریس عدم برگزاری انتخابات ممکن است بیش از پیش شرایط را بغرنج‌کند.

با این اتفاق رخ داده در داخل و بیرون فدراسیون مشخص نیست دلیل تعلل وزارت ورزش و جوانان چه چیزی است، زیرا هر چقدر انتخابات فدراسیون شمشیربازی به تعویق بیفتد حواشی آن بیشتر از گذشته خواهد بود. البته نکته عجیب در این موضوع مشخص نبودن موضع فدراسیون در این قضایا است و تا به الان مسئولان فدراسیون هیچ صحبتی نداشته‌اند.

به هر حال بهتر است ورزشکار حد و حدود خود را بداند و ای کاش قدر سرمایه‌های رشته‌های مختلف بخصوص شمشیربازی را بدانیم. نسلی که با زحمات بی‌بدیل پیمان فخری ساخته شد و مردم دوست دارند موفقیت این رشته در المپیک را شاهد باشند.

امیدواریم ابرهای سیاه حواشی از آسمان شمشیربازی رخت بر ببندند و با برگزاری انتخابات، بهترین گزینه بر صندلی ریاست تکیه کند و این رشته به روزهای اوج خود بازگردد.

انتهای پیام/

کدخبر: 807764
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟