امین قربانی در گفت‌وگو با رکنا، در خصوص نتایج تیم ملی سابر در قهرمانی جهان اظهار کرد: مسابقات از کیفیت بالایی برخوردار بود و تمامی کشورها با بهترین شمشیربازان خودشان در قاهره بودند تا بتوانند ثمره تلاش‌هایی که در این مدت انجام داده بودند را در روز مسابقات ببینند. پس از پایان رقابت‌های قهرمانی آسیا تمامی بچه‌ها تمرینات خوبی داشتند و با جان و دل تنها به فکر این بودند تا در قاهره مانند همیشه برای شمشیربازی ایران افتخارآفرین شوند. پس از اینکه محمد فتوحی، محمد رهبری و نیما زاهدی با موفقیت از دور گروهی وارد جدول اصلی شدند، شانس با ما یاری نکرد تا به آن برنامه‌ای که مدنظر داشتیم، نرسیم.  

وی افزود: باید بگویم علی پاکدامن مانند یک جنگجوی واقعی مانند آب خوردن سابریست‌های اسپانیا، حتی قزاقستان و فرانسه را اجازه خودنمایی به آن‌ها نداد و با شکست آن‌ها را مواجه کرد. اگر چه قرعه علی سخت بود اما مانند یک سرباز واقعی تلاش کرد و حتی در پای مدال هم با وجودی که با بازادزه گرجستانی قهرمان اروپا و نفر سوم المپیک بازی کرد اما در طول بازی خیلی او را اذیت کرد. اگر چه در برخی امتیازات داوران با ما ناملایمت داشتند و سر چند ضربه به علی امتیاز ندادند. واقعأ حق علی مدال بود اما داوران این اجازه را به او ندادند. حیف شد زیرا تا یک قدمی مدال رفتیم اما به آن نرسیدیم.

سرمربی تیم ملی سابر درباره اینکه عملکرد سابریست‌ها در بخش تیمی چگونه بود، بیان کرد: حقیقت امر این است در بخش تیمی انتظار بهتری برای بچه‌ها داشتیم مقابل ترکیه بهتر ظاهر شوند اما نشد. تصمیم داریم در یک فضای آرام این مسائل را بررسی کنیم. البته باید مردم بدانند ترکیه تیمی بود که همین رومانی را در قهرمانی جهان شکست داد، تیمی که پیش از آن در قهرمانی اروپا موفق به شکست تیم‌های مطرحی از جمله فرانسه، ایتالیا و حتی گرجستان شده بود که تمامی این کشورها در این سالیان اخیر جزو ابر قدرت‌های سابر دنیا محسوب می‌شوند و اینطور نبوده که این کشور یک شبه بخواهد رشد چشمگیری داشته باشد. بالاخره در روز بازی با ترکیه ورزش بالا پایین دارد و روز، روز ما نبود و از این بابت از مردم عذرخواهی می‌کنیم.

قربانی در واکنش به حواشی اخیر این رشته از طرف برخی اشخاص اینطور پاسخ داد: به هر حال اینکه تیمی که رو به جلو می‌رود و دچار تغییر تحولات می‌شود مسائل حاشیه‌ای هم برای آن وجود دارد. البته خوشبختانه آن قدر کادرفنی و بازیکنان سابر حرفه‌ای هستند تا خودشان را از مسائل حاشیه‌ای دور نگه دارند. البته در این میان هم لازم است مدیران فدراسیون حمایت همه جانبه خودشان را از تیم سابر داشته باشند و برای مسائلی که ممکن است برای ما سد راه شود از جمله بحث داوری، قهرمانی جهان، قهرمانی آسیا و حتی المپیک در پیش داریم مسیر را هموار کنند. با عواملی که حاشیه‌سازی می‌کنند برخی جدی صورت گیرد یا حتی آن‌ها را به کمیته انضباطی فرا بخوانند تا جلوی این مسائل گرفته شود.

وی درباره برنامه‌های پیش‌رو تیم ملی گفت: تصمیم داریم از هفته آینده اردوها را برای بازی‌های کشورهای اسلامی استارت بزنیم و برنامه ما این است در این مدت باقیمانده خودمان را آماده کنیم و بنا به تصمیمی که گرفته‌ایم می‌خواهیم در این اردو از جوانان هم استفاده کنیم. هدفگذاری ما این است تا در قونیه بتوانیم با خوشرنگ‌ترین مدال‌ها به کشور برگردیم و مردم را در این روزهای سخت خوشحال کنیم.

انتهای پیام/

کدخبر: 807301
آیا این خبر مفید بود؟