به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، عبدالمهدی نصیرزاده در مراسم قرعه‌کشی دومین دوره لیگ پاورلیفتینگ اظهار داشت: پیش از هر چیزی باید از مسئولین سازمان لیگ و همچنین رییس انجمن پاورلیفتینگ ایران تقدیر و تشکر کنم. همچنین جا دارد از باشگاه‌های که در دومین دوره این مسابقات شرکت خواهند کرد و برای کمک به ورزشکاران کشور سرمایه‌گذاری خوبی کردند، قدردانی می‌کنم. البته من از مسئولین لیگ تقاضا دارم باشگاه‌هایی در مسابقات حضور پیدا کنند که توان حمایت از ورزشکاران را داشته باشند و اگر باشگاهی نمی‌تواند شرایط حضورش را فراهم کند از ورود آن جلوگیری کنند. امیدوارم قرارداد قهرمانان پاورلیفتینگ که در ماه‌های اخیر افتخارات بزرگی را برای کشورمان به ارمغان آوردند به مرور و سال به سال افزایش پیدا کند و شاهد رقابت بیشتر باشگاه‌ها در این بخش باشیم. 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به هدفگذاری فدراسیون برای برگزاری دومین دوره جام باشگاه‌های جهان اشاره کرد و گفت: اول از همه به دنبال برگزاری مسابقات جام باشگاه‌های آسیا هستیم. البته برای دومین دوره مسابقات جام باشگاه‌های جهان نیز برنامه داریم و آقای فرشید سلطانی نیز قول مساعد دادند تا تیم‌های بزرگی از کشورهای مختلف در این مسابقات شرکت کنند. همچنین چند استان برای میزبانی از این رقابت‌ها اعلام آمادگی کردند، اما ما باید با بررسی تمام جوانب بهترین گزینه را برای میزبانی جام باشگاه‌های جهان انتخاب کنیم. 

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در ادامه بیان کرد: همانطور که از روز اول به جامعه بدنسازی و ورزش های قدرتی قول دادم، در مسئله مبارزه با دوپینگ به هیچ وجه با کسی تعارف نداریم. در لیگ امسال نیز این موضوع به صورت جدی پیگیری خواهد شد. امیدوارم بتوانیم با کمک شما عزیزان در راستای اشاعه ورزش پاک گام برداریم.

نصیرزاده ضمن تقدیر و تشکر از حمایت رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی و همچنین حضور مدیرکل امور باشگاه‌های وزرات ورزش و جوانان و ریاست فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی عنوان کرد: امیدوارم وزارت ورزش هم توجه بیشتری به رشته پر افتخار پاورلیفتینگ داشته باشد. قطعا پاورلیفتینگ یکی از رشته‌های نزدیک به المپیک و بازی‌های آسیایی است و با توجه به کرسی‌ای که فرشید سلطانی در فدراسیون جهانی دارد می‌تواند در این مسیر به ما کمک کند. 

وی در پایان افزود: خدا را شکر با همکاری وزارت ورزش، پاورلیفتینگ بانوان نیز مجوزهای لازم را از نظر پوشش برای فعالیت دریافت کرده است. این انتظار را از انجمن پاورلیفتینگ داریم که با همکاری کمیته بانوان و نایب رییس بانوان بتواند به زودی دومین دوره مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی کشور را برگزار کند. قطعأ دور از دسترس نخواهد بود تا بانوان پاورلیفتینگ ایران بتوانند در مسابقات بین‌المللی نیز شرکت کنند.

انتهای پیام/

کدخبر: 803803
آیا این خبر مفید بود؟