سیروس دین‌محمدی در گفت‌وگو با رکنا، در خصوص اینکه چه نظری درباره برکناری اسکوچیچ از سرمربیگری تیم ملی فوتبال دارد، اظهار کرد: به نظرم اسکوچیچ پس از اینکه این اتفاقات افتاد اگر می‌ماند خیلی بهتر بود زیرا می‌توانست به تیم از لحاظ فنی کمک کند. در این شرایطی که مسئولان کمیته فنی فدراسیون تصمیم به کنار گذاشتن اسکوچیچ گرفتند، بهترین گزینه مربی ایرانی است، زیرا مربی خارجی تا بخواهد بازیکنان را بشناسد و کنار آن شرایط را درست کند زمان از دست می‌رود. امیدوارم مانند 1998 که جلال طالبی با تیم ملی موفق شد در قطر هم با حضور مربی ایرانی این اتفاق را شاهد باشیم.

وی افزود: اگر تصمیم قطعی است باید تا زمان از دست نرفته یک مربی خوب داخلی را روی نیمکت تیم ملی بگذارند. بالاخره مربی انتخاب شود که تیم ملی بتواند با او موفق باشد و مسیر خوبی را طی کند. باید سریعأ یک مربی بیاید که به تمامی جوانب مسلط باشد و در فیفا دی ماه سپتامبر هم چند بازی خوب دوستانه برای تیم ملی تدارک دیده شود. 

پیشکسوت فوتبال در واکنش به حواشی اخیر بازیکنان تیم‌ملی گفت: امیدوارم بازیکنان به مسائل حاشیه‌ای نپردازند زیرا این مساله روی کیفیت فنی آن‌ها تاثیر منفی می‌گذارد و اتفاق خوبی برای آن‌ها نیست. پس به نظرم باید تنها و تنها تمرکز خود را روی فوتبال بگذارند و منتظر رقم خوردن اتفاقات بهتری برای تیم ملی باشند.

دین‌محمدی با اشاره به اینکه اکنون زمان مناسبی برای مربی خارجی نیست، گفت: درست است در این مدت صحبت‌هایی مبنی بر علاقه فدراسیون به برخی مربیان وجود دارد اما در این برهه زمانی آوردن مربی خارجی ریسک بالایی است زیرا تا او بخواهد نسبت به بازیکنان و تیم شناخت پیدا کند زمان را از دست داده‌ایم. بهتر است جذب مربی خارجی را به پس از پایان جام‌جهانی موکول کنند. 

انتهای پیام/

کدخبر: 803317
آیا این خبر مفید بود؟