علی احسانی در گفت‌وگو با رکنا، در خصوص شرایط تیم فوتبال ذوب‌آهن برای حضور در لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: ما قبل از اینکه بخواهیم فصل را به پایان برسانیم نخستین تیمی در لیگ برتر بودیم که تصمیم به حفظ مربی خودمان گرفتیم. واقعأ در آن زمان فکر نمی‌کردیم چنین رقم ارقامی برای خرید بازیکن ایجاد شود و بیشتر به این فکر می‌کردیم با خرید بین 2 تا 3 بازیکن و حفظ شاکله اصلی تیممان حرفی برای گفتن در لیگ برتر داشته باشیم، برای حضور در رده‌های بالای جدول تلاش کنیم.

وی افزود: پس از شروع فصل نقل و انتقالات به آن اعتباراتی که فکر کرده بودیم، نرسیدیم و  محاسبات ما اشتباه از آب در آمد و تنها توانستیم بازیکنان کلیدی خودمان را حفظ کنیم. متاسفانه به دلیل بودجه‌ای که مصوب کرده بودیم، نشد تا بازیکنان مدنظر تارتار سرمربی تیم را به خدمت بگیریم و این مساله بیشتر هم به بالارفتن قیمت بازیکنان مربوط می شود.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن تصریح کرد: خداراشکر سعی کردیم بیشتر نقاطی را که ضعف داشتیم ترمیم کنیم. همانطور که خود سرمربی تیم علاقه به استفاده از بازیکنان جوان دارد و سیاست خود باشگاه هم از سال گذشته استراتژیش بر مبنای تیم‌سازی شکل گرفت از این‌رو سعی کردیم بازیکنان جوان و کم تجربه را به خدمت بگیریم تا با فعالیت زیر نظر سرمربی تیم با تجربه‌تر شوند. مطمئنم در فصل جاری نتایج به مراتب بهتری از فصل گذشته کسب خواهیم کرد. 

احسانی درباره اینکه آیا در بازار خرید دیگری خواهند داشت یا خیر، گفت: منتظریم ابتدا ببینیم تیم‌هایی که از لحاظ اقتصادی شرایط بهتری دارند چگونه عمل خواهند کرد تا پس از آن اگر بازیکنی در بازار ماند و با بودجه ما همخوانی داشت برای جذب آن اقدام کنیم. البته شاید حتی این احتمال وجود داشته باشد، با توجه به شرایطی که خود تارتار از لحاظ اقتصادی مشاهده کرده‌ با همین جوانان در لیگ شرکت کنیم. البته یک بازیکن تاجیکستانی جذب کرده‌ایم که بازیکن باکیفیتی است و امیدوارم حضورش در فصل جاری به ما کمک کند تا به شکل بهتری برای کسب نتیجه خوب در لیگ تلاش  کنیم.

وی درباره عملکرد مهدی تارتار گفت: او مربی خوب و با دانشی است و دارد برای تیم زحمت می‌کشد. مطمئن باشید شرایط ما هر روز بهتر می‌شود و امسال هم با حفظ شاکله اصلی تیم و همچنین جذب بازیکن این امید وجود دارد تا بتوانیم یک روند رو به رشد در لیگ بیست و دوم داشته باشیم.

انتهای پیام/

کدخبر: 803295
آیا این خبر مفید بود؟