مانه: وقتی بایرنی ها توضیح دادند چه ایده هایی دارند مجذوب شدم

به گزارش رکنا، سادیو مانه در مراسم معارفه خود پس از حضور در بایرن مونیخ گفت:"من به انگلیسی صحبت خواهم کرد و احتمالاً سه ماه دیگر طول بکشد تا بتوانم کاملا آلمانی حرف بزنم زمانی که بایرن علاقه نشان داد، با مدیربرنامه‌هایم صحبت کردم. همیشه فکر می کردم بایرن باشگاه مناسبی برای من است، اینجا هستم که کمک کنم قهرمانی‌های بیشتری کسب کنند."

وی درباره ناگلزمن اینطور توضیح داد: "ما همدیگر را دیدیم و حرف زدیم. آشنایی با او و پروژه‌اش بسیار مهم بود، حسن نیز حضور داشت. زمانی که آنها برای من توضیح دادند که چه ایده هایی دارند مجذوب شده بودم. لازم نبود دوباره فکر کنم و تقریباً بلافاصله قبول کردم."

مانه در مورد پستش گفت: فکر می کنم کسی که می تواند بهترین جواب را به این سوال شما بدهد اینجا نشسته (خندید و به یولیان ناگلزمن نگاه کرد). من را در دروازه یا دفاع قرار نخواهد داد."

مهاجم سنگالی ادامه داد: "پیش از این در یک تیم بزرگ حضور داشتم و موفقیت های زیادی با هم کسب کردیم. همیشه بوندسلیگا را دنبال می‌کردم و بازی های بایرن را در لیگ قهرمانان اروپا تماشا کردم. بایرن یکی از بهترین تیم های جهان است. من به پروژه باواریا باور دارم و ما می توانیم در تمامی رقابت‌ها مدعی باشیم."

مانه در پاسخ به سوپراستار بودن‌ گفت: "من باور دارم که تیم بودن مهم‌ترین چیز است همیشه تلاش می کنم به تیمم کمک کنم. این چیزی که من به دلیلش اینجا هستم و مهمترین مسئله است."

آیا با کلوپ درباره انتقال به آلمان صحبت کردید یا نه، پاسخ داد : "او مربی بزرگیست و رابطه خوبی با هم داریم ولی خودم همیشه بازی‌های بوندسلیگا را زیاد تماشا کردم، به ویژه در زمان حضورم در سالزبورگ. بنابراین خودم این فوتبال آلمان را به خوبی می‌شناسم. "

مانه درباره شماره‌ پیراهنش گفت: "هنوز درباره آن صحبت نکردیم. شماره‌های خوب زیادی هستند و وقتی زمانش برسد تصمیم می‌گیریم. در حال حاضر برای من مهم نیست."

این انتقال برای سنگال چه معنایی دارد؟ اینطور پاسخ به سوال داد: "شما به عنوان یک بازیکن همیشه نماینده کشورتان هستید. ما سنگالی‌ها تلاش می کنیم بارفتارمان همیشه چهره خوبی از کشورمان نشان بدهیم. البته که می خواهم باعث افتخار همه مردم کشورم باشم."

وی در پاسخ به این سوال که آیا با بونا سار هم برای این انتقال صحبت کردید؟ "آره، قبلا با او صحبت کردم، او خیلی خوشحال شد که من به بایرن منتقل می‌شوم."

مانه در مورد اینکه چرا بایرن را انتخاب کرد، گفت: "پیشنهادات دیگری هم داشتم اما از همان اول مجذوب پیشنهاد و پروژه بایرن شدم، بایرن را انتخاب کردم چرا که آن‌ها باشگاه درستی هستند."

مهاجم تازه وارد بایرن مونیخ درباره بهترین بازیکن سال آفریقا که در آینده نزدیک مشخص می‌شود، گفت: "این‌ها جوایز فردی هستند و ثمره تلاش شماست. هیجان زده هستم که ببینم چه می‌شود چنین عناوینی همیشه باعث انگیزه هستند، نمی خواهم اصلاً آن را کمرنگ کنم."

وی در مورد راز کم مصدومیت شدنش گفت: اندکی شانس هم در آن دخیل است، اما از بدنم مراقبت می‌کنم و روی خودم کار می‌کنم. زندگی خودم را وقف فوتبال کرده‌ام.

مانه در مورد شهر مونیخ چه نظری دارد، گفت: ۲ روز اینجا بوده‌ام و با هواداران زیادی صحبت کردم. شهر زیبایی است، همین حالا هم آن را دوست دارم. خوشحالم که می‌توانم در اینجا زندگی کنم.

آیا این خبر مفید بود؟