اختر: نحوه جدایی مجیدی جالب نبود/ استقلال نیاز چندانی به خرید بازیکن ندارد

ادموند اختر در گفت‌وگو با رکنا، در خصوص شرایط استقلال در فصل جاری لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: در ابتدای امر مساله‌ای که بیشتر از همه مشهود است اینکه  استقلال باشگاهی بزرگ و پر هوادار در فوتبال ایران و حتی آسیا اما چیزی که است اینکه فشار روی مدیریت و این تیم خیلی زیاد است بالاخره مردم هم مصرانه پیگیر شرایط این تیم هستند.البته مشکلات اصلی فوتبال ما به فضای مجازی بر می‌گردد زیرا ما هواداران از فضای مجازی به درستی استفاده نمی‌کنیم، بلکه سوء استفاده می‌کنیم و مشکلاتی پیش می‌آوریم تا راحت نتوانند مسئولان باشگاه نفرات مدنظر خود را بیاورند. بالاخره هواداران برایشان مهم است چه کسی قرار است سرمربی فصل آینده استقلال شود.

وی افزود: موضوعی که بیشتر از همه اهمیت دارد اینکه استقلال واقعأ در فصل گذشته لیاقتش بود تا قهرمان لیگ شود و خوشبختانه پس از سالیان سال به این امر مهم دست یافت. البته به نظرم حفظ قهرمانی از خود رسیدن به قهرمانی دشوارتر است. شرایط طوری شده است که فوتبال ما چندان به سمت حرفه‌ای‌گری پیش نرفته است زیرا اگر اینطور بود خیلی مسائل نباید رخ می‌داد. به طور مثال فرهاد مجیدی را از قوطی در نیاوردند تا یک دفعه بیاید و سرمربی استقلال شود.

پیشکسوت باشگاه استقلال با انتقاد از نحوه جدایی مجیدی از این باشگاه اینطور گفت: حق هر سرمربی است که هر تیمی که امکانات، پول بیشتری به او پیشنهاد بدهد جدا شود. بالاخره در فوتبال روز دنیا، هر مربی دنبال پیشرفت است. در کنار آن از فرهاد مجیدی ایراد نمی‌گیرم بلکه موضوعی که حائز اهمیت است اینکه هشتاد درصد هواداران با موضوعات احساسی رفتار می‌کنند و خیلی حرفه‌ای به اتفاقاتی که پیش می‌آید نگاه نمی‌کنند. اگر فرهاد زودتر جدایی خود را اعلام می‌کرد هیچ اشکالی نداشت زیرا می پذیرفتیم حضور یک مربی ایرانی در کشور دیگر برای ما افتخار است. بحث ما روی نحوه جدایی او از استقلال است. 

اختر ادامه داد: عمده هواداران استقلال، قشر جوان هستند اما ایرادی که به فرهاد مجیدی وارد است، اینکه پیش از قهرمانی باید گریه خوشحالی می‌کردی نه اینکه خیلی راحت با احساسات هواداران بازی کنی. مدیریت باید به این فکر می‌کرد که او می‌خواهد برود اما شرایط به نحوی رقم خورد که استقلال الان دنبال استخدام مربی است. البته اصولأ فوتبال حرفه‌ای دنیا این است مربی نباید تیم ببند بلکه موضوعی که مرسوم است اینکه مربیان بزرگ دنیا روی چند نفر خاص نظر می‌دهند تا مدیریت باشگاه بزرگ پروسه جذب آن‌ها را پیگیری کنند. متاسفانه اکثر مدیر برنامه‌ها شرایط را به سمتی پیش می‌برند تا بازیکنان برای حضور در استقلال ناز کنند.

وی با اشاره به اینکه استقلال نیاز چندانی به تغییر تحولات در تیم خود ندارد، بیان کرد: به نظرم استقلالی که قهرمان شده نیاز چندانی به دگرگونی ندارد و تنها نیاز است برای تقویت‌کردن بیشتر چند بازیکن جدید به خدمت بگیرد.همه بازیکنان باید آرزو داشته باشد در استقلال و پرسپولیس بازی کنند و هیچ‌کسی نیست جز این نظر داشته باشد. به نظرم بازیکنانی که از سپاهان، گل‌گهر یا حتی برخی تیم‌های دیگر پیشنهاد چند برابری نسبت به پرسپولیس و استقلال دارند باید دوان دوان با مبلغ کمتر بیایند. به طور مثال آیا حسین‌زاده تا پیش از حضور در استقلال کسی او را می‌شناخت؟ او ویترین نبود بلکه ویترین استقلال باعث شد که او بزرگ شود است یا بر عکس فرهاد مجیدی استقلال را بزرگ کرد یا استقلال او را؟ چیزی که عیان است اینکه هیچ بازیکنی بزرگتر از باشگاه استقلال نیست. مربی تنها کارمند باشگاه است و وظیفه دارد در قبال نتایج و برخی مسائل دیگر جوابگو باشد.استقلال نیازی به جذب بازیکن زیاد ندارد و با خرید چند بازیکن دیگر باز هم چهره یک تیم مدعی به خود خواهد گرفت.امیدوارم سرمربی استقلال خیلی زود انتخاب شود. استقلال الان تیم کاملی است اما نیاز دارد هر خطوط یک بازیکن بیاید تا شکل کامل‌تری به خودبگیرد.شهباززاده بازیکن خوبی است و خرید او یک اتفاق مهم است زیرا او در گذشته هم پیراهن استقلال را بر تن کرده و نسبت به این شرایط غریبه نیست.

پیشکسوت باشگاه استقلال راجع به اینکه آیا مربی داخلی برای این تیم مناسب است یا خارجی، اظهار کرد: به نظرم هیچ مربی داخلی نمی‌تواند در مقابل این همه فشار دوام بیاورد، جز یک نفر مانند قلعه‌نویی، زیرا او شناخت کامل نسبت به این تیم و از همه مهم‌تر عقبه استقلالی بودن دارد. او جزو مربیان پر افتخار لیگ برتر است و بارها این فشارها را تحمل کرده است. شکل‌گیری این مسائل دیگر برای او خاطره و آرزو نیست که با شنیدن یک بی احترامی برود و دیگر پشت سر خود را نگاه نکند. 

اختر در پایان گفت: اگر تصمیم به مربی خارجی هم است باید کسی بیاید که در مقابل فشاهر کم نیاورد بالاخره عقبه باشگاه استقلالی به نحوی است که هواداران با چند نتیجه ضعیف خواستار تغییر کادرفنی تیم می‌شوند و باید مربی آورده شود که نترس و جسور باشد.

 انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟