حضور رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی در کنگره جهانی و امضا چند تفاهم‌نامه

به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، بیست و هفتمین کنگره تفیسا (فدراسیون جهانی ورزش برای همه) که به علت شیوع ویروس کرونا به سال ۲۰۲۲ موکول شده بود به میزبانی شهر پورتوروژ اسلوونی برگزار شد.

در این کنگر بیش از ۳۰۰ شرکت‌کننده از ۵۲ کشور جهان حضور داشتند که افشین ملایی رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی، ایمان متقیان‌نژاد نایب رییس فدراسیون و میترا روحی عضو سابق هیات رییسه تفیسا به نمایندگی از ایران حضور داشتند. 

این کنگره در حالی با شعار «ورزش همگانی در جهان در حال تغییر» برگزار شد که مصادف با گرامیداشت سی اُمین سال تاسیس تفیسا بود.

برگزاری جلسات منطقه‌ای با نمایندگان قاره‌ها، بحث و تبادل‌نظر گروه‌ها و کمیته‌های تخصصی با محوریت ورزش همگانی، اهدا جوایز یادبود تفیسا، سخنرانی مقامات و مسئولان فدراسیون جهانی، انتخاب رییس و هیات رییسه جدید و بازدید میدانی و برگزاری مراسم اختتامیه از مهم‌ترین محورهای کنگره بیست و هفتم بود که در طول چهار روز برگزار شد. 

ملایی در این کنگره با تعدادی از روسای فدراسیون‌های کشورهای مختلف پیرامون نحوه توسعه و گسترش بیشتر ورزش همگانی بین مردم گفت‌وگو و تبادل نظر کرد. همچنین وی برای انجام برنامه‌های مشترک در راستای توسعه ورزش همگانی با مقامات و مسئولان سایر کشورها رایزنی و تفاهم‌نامه‌هایی امضا کرد.

در حاشیه برگزاری این کنگره و طی حکمی از سوی پرفسور «سریل کرانچیک»، افشین ملایی به عنوان عضو جامعه صلح و دوستی ایران - اسلوانی معرفی شد تا از دانش و تجربیات رییس فدراسیون ایران در حوزه ورزش همگانی استفاده شود. 

بیست و هشتمین کنگره تفیسا سال آینده در دوسلدورف آلمان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟