واعظ آشتیانی: وزارت ورزش لابی بلد نیست/ مجمع سوارکاری هیچ مشکلی نداشت

امیررضا واعظ آشتیانی معاون اسبق سازمان تربیت بدنی در گفت‌وگو با رکنا، در خصوص برگزاری پرحاشیه مجمع فدراسیون سوارکاری گفت: حضور و یا عدم حضور نماینده وزارت نمی‌تواند دلیلی بر ابطال این مجمع باشد. اساسأ چرا باید اینگونه به موضوع نگاه کنیم؟ شما فکر کنید به جای نماینده وزارت ورزش و جوانان، نماینده ورزشکاران و یا ورزش‌های دانشگاهی و یا هرکدام از سایر اعضای این مجمع حضور نداشتند. آیا انتخابات باطل است؟ چرا باید وزارت ورزش و جوانان این مجمع و یا مجامع مشابه را زیر سوال ببرد؟

وی ادامه داد: هر شخصی که عضو مجمع است تنها یک رای دارد. این نکته را باید بگویم که وزارت فعلی اصولا توانایی لابی کردن ندارد و این کار را بلد نیست. مطمئن باشید وزارت اگر 10 روز بعد هم این انتخابات را برگزار می‌کرد، باز هم نتیجه همین می‌شد . من اصلا آقای خلیلی را که رییس فدراسیون سوارکاری شده نمی‌شناسم اما شک ندارم که باز هم رییس می‌شد.

وی ادامه داد: وزارت ورزش در دوره‌های قبل هم نشان داده که لابی کردن را بلد نیست . این موضوع در انتخابات زمان علی کفاشیان برای فدراسیون فوتبال و همچنین مهدی تاج به خوبی مشخص بود.

واعظ آشتیانی در ادامه گفت: در همه دنیا و با ادعای دموکراسی حتی می‌بینیم که انتخابات‌ مهندسی می‌شود اما به شیوه درست! این بدان معناست که در پشت قضیه برای ریاست فردی به اجماع رسیده و در ظاهر این امر را به رای‌گیری گذاشته و در نهایت همان فرد انتخاب می‌شود. ما این کار را بلد نیستیم که نشان از ضعف مدیریت در وزارت ورزش دارد که معمولا با فیفا هراسی و تعلیق و این طور واژه‌ها دست به گریبان بوده‌ایم. 

معاون سابق سازمان تربیت بدنی در پایان گفت: مدیران باید به گونه ای حرکت کنند که منطق در تصمیم‌گیری در راس باشد و نباید ریاست فدراسیون را دست هرکسی بسپاریم چون ورزش جایی است که جوانان کشورمان از این طریق قدرت و توانایی خود را به جهان ثابت می‌کنند و باید بهترین نفرات پرچم‌دار یک فدراسیون ورزشی شوند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟