سجادی: امیدوارم سفر مدیرکل شورای المپیک آسیا ثمر بخش باشد

به گزارش رکنا، سید حمید سجادی در دیدار با حسین المسلم مدیرکل شورای المپیک آسیا و مدیر بازیهای آسیایی ، اظهارداشت: امیدوارم که این سفر پربار و بالطبع نتایج خوبی برای ورزش ایران در آسیا درپی داشته باشد و همچنین برای ورزش آسیا نیز مثمرثمر واقع شود.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری جلسات مختلف که با حضور حسین المسلم و حیدر فرمان بوده است ادامه داد: جلسات برگزار شده را خوب پیش‌بینی می‌کنم و امیدوارم که ثمرات مثبت این جلسات به زودی مشخص شود. این آمادگی در وزارت ورزش و جوانان وجود دارد که همکاری‌های لازم را انجام دهیم.

وی گفت: تمایل داریم که ایران در شورای المپیک آسیا نقش تعیین کننده‌تری داشته باشد و دوست داریم که نقش منطقه‌ای برای ورزش ایران تعریف و بتوانیم ورزش های ستتی و بومی و محلی را در منطقه احیا کنیم. امیدوارم که با استفاده از همکاری های مشترک بتوانیم مراکز توسعه ورزش‌های بومی و محلی را راه‌اندزای کنیم.

سجادی با اشاره به ظرفیت‌های خوب ایران برای توسعه رشته‌های آبی خاطرنشان کرد: ما ساحل‌های مختلفی را برای توسعه رشته‌های آبی داریم و اینکه بتوانیم ورزش شنا را گسترش دهیم نیازمند است که با همکاری شورای المپیک آسیا زیرساخت‌ها برای انجام این کار آماده شود. بحث استعدادیابی در استخرها نیز از دیگر مواردی است که مورد توجه ما قرار دارد و نیاز است یک حرکت روبه جلو در ایران آغاز شود و با همکاری فدراسیون شنا بحث توسعه ورزش شنا را ایجاد کنیم. این آمادگی در وزارت ورزش و جوانان وجود دارد که با همکاری فدراسیون شنا یک کمپ ارتفاع در یکی از نقاط کشور احداث کنیم که شناگران آسیایی بتوانند از آن استفاده کنند.

همچنین در این جلسه حسین المسلم مدیرکل شورای المپیک آسیا با ابراز خوشحالی از حضور در ایران اظهار داشت: ورزش در قاره آسیا رشد و توسعه خوبی داشته و در بازی‌های آسیایی جاکارتا یکی از بهترین مسابقات را به لحاظ کیفی برگزار کردیم و این برنامه را داشتیم که در چین نیز این اتفاق رخ دهد که به دلایل همه‌گیری کرونا به این نتیجه رسیدیم که این مسابقات یک سال به تعویق بیفتد‌. این تعویق فرصت خوبی ایجاد کرد که کشورها فرصت بیشتری برای آماده سازی داشته باشند.

وی با اشاره به صحبت‌های سجادی درخصوص توسعه ورزش منطقه خاطرنشان کرد: با نظر وزیر ورزش و جوانان ایران موافق هستم چون برخی از رشته‌ها مثل جودو و تکواندو از بازی‌های آسیایی به المپیک راه پیدا کردند. رشته‌های دیگری نیز مثل کبدی و کریکت هستند که این قابلیت را دارند که به المپیک راه پیدا کنند.

حسین المسلم اظهار داشت: این آمادگی را داریم که ورزش زورخانه‌ای را به کل کشورهای آسیایی معرفی کنیم و زمینه ای ایجاد شود که این ورزش با محوریت ایران در قاره آسیا گسترش چشم‌گیری داشته باشد. سلامت مردم بالاترین اولویت را برای ما در شورای المپیک آسیا دارد و صرفا برد و باخت ملاک نیست. این امتیاز را برای برخی از کشورهای درحال توسعه مثل ایران در ورزش شنا قائل شده‌ایم که هر سال یک یا دو شناگر توانمند بورسیه شوند و به مدت ۴ سال تحت نظر بهترین مربیان آموزش ببینند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟