آماده‌سازی تیم ملی فوتبال وارد فاز جدیدی شد/ بازی با تیم «ب» الجزایر در قطر؟

به گزارش رکنا، تیم ملی فوتبال ایران قرار است روز یکشنبه هفته آینده در نخستین بازی تدارکاتی خود پس از راهیابی به جام جهانی در ورزشگاه نادی القطر به مصاف الجزایر برود.

این تیم آفریقایی که جواز حضور در جام جهانی را کسب نکرده است، بدون ریاض محرز سرشناس‌ترین بازیکن خود رو در روی ایران قرار می‌گیرد اما گویا غیبت ستاره منچسترسیتی تنها مشکل این دیدار تدارکاتی نیست.

طبق شنیده‌ها ، بلماضی سرمربی تیم الجزایر قصد دارد در این بازی به چند تن از بازیکنان جوان و کم تجربه خود میدان بدهد که در این صورت واقعا مشخص نیست این بازی چه کمکی به تیم ملی می‌کند.

انجام شدن این بازی تدارکاتی در حالی که هیچ تیمی از آفریقا در گروه ایران حضور ندارد به خودی خود با اشکال مواجه است اما اینکه قرار باشد الجزایر هم بدون بازیکنان اصلی به مصاف ایران برود، نوعی توهین به فوتبال ملی خواهد بود.

یعنی فوتبال ایران به جایی رسیده که الجزایری‌ها هم برای جوانگرایی و میدان دادن به بازیکنان درجه 2 خود  بازی با تیم کشورمان را فرصت مناسبی می‌دانند؟

واقعا مسئولان فدراسیون فوتبال فکر می‌کنند با برگزاری چنین دیدارهای عجیبی به تیم ملی کمک می کنند؟

فدراسیون تا این لحظه نتوانسته با هیچ تیمی از اروپا و آمریکای شمالی (کونکاکاف) بازی تدارکاتی پیشبینی کند و با ادامه این روند امیدی هم به تدارک مناسب برای تیم ملی نداریم اما شاید بازی با تیم‌های سطح پایینی مثل هندوراس و پاناما در این مقطع بیشتر به کار تیم ملی می‌آمد.

در هر صورت امیدواریم حداقل بازی با الجزایر در شرایطی برگزار شود که این تیم با مهره‌های اصلی خود پا به میدان بگذارد چون در شرایط فعلی مسابقه تدارکاتی با تیم ب الجزایر کمکی به تیم ملی فوتبال نمی‌کند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟