امامی: سطح کیفی جام تختی بالاست

به گزارش رکنا، محمدابراهیم امامی درباره برگزاری مسابقات کشتی آزاد جام تختی در تنکابن با حضور تماشاگران، اظهار کرد: بسیار خوشحالم که تماشاگران را در سالن مسابقات می‌بینم چرا که وقتی مسابقات تماشاگر داشته باشد شور و هیجان خاص خود را خواهد داشت و حساسیت‌ مسابقات را هم بالا می‌برد. خوشحالیم که امروز شاهد حضور منظم تماشاگران در سالن و استقبال بسیار خوب آن‌ها از این رقابت‌ها هستیم.

وی درباره تیم‌های خارجی حاضر در این رقابت‌ها گفت: ارمنستان ۲ تیم خود را به این رقابت‌ها آورده، گرجستان هم با بیش از یک تیم و با ۱۵ کشتی‌گیر در این جام شرکت کرده است که کشتی‌گیران خوبی هستند. سرمایه‌های کشتی ما هم به جز ۹ نفر مدال‌آور جهانی و طلایی‌های آسیایی در جام تختی کشتی می‌گیرند. در واقع رقابت‌ها به نوعی نزدیک است و تا این لحظه رقابت یک طرفه ندیدیم، ضمن اینکه احساس من این است با چیدمان خوب داوری، مشکلی از این لحاظ نداشتیم.

سخنگوی فدراسیون کشتی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر کشتی‌گیری غیبت داشته باشد تکلیف چیست، عنوان کرد: خوشبختانه کمیته فنی شامل سرمربی، مربیان و مدیر فنی تیم ملی در سالن حضور دارند و جایگاه‌شان طوری است که هر تشک را به دقت زیر نظر دارند. با توجه به شرایط هر وزن چه آن‌هایی که حضور دارند چه ندارند، کمیته فنی بر اساس هر وزن تصمیم می‌گیرد. درباره غایبان هم کمیته فنی تصمیم‌گیری می‌کند چرا که در هر وزنی شرایط متفاوت است. باید بر مبنای نفرات حاضر و غایب، جمع‌بندی صورت بگیرد و عذر نفراتی که نیامدند هم سنجیده شود که بدانند دلیل چه بوده است تا در نهایت کمیته فنی تصمیم‌گیری کند.

امامی درباره انتقادها مبنی بر اینکه چرا جام تختی از سطحی که داشته فاصله گرفته و کشورهای بیشتری به این مسابقات نیامدند، تصریح کرد: با توجه به فشردگی برنامه‌های اتحادیه جهانی کشتی، در اقصی نقاط جهان رقابت‌های مختلف هم زمان با مسابقات ما یا به فاصله چند روز، برگزار می‌شود. این فشردگی رقابت‌ها که اتحادیه دارد و اینکه کشورهای صاحب سبک تلاش می‌کنند خود را به این رقابت‌ها برسانند، باعث شده تعداد کشورها کمتر شود اما همین که ۲ تیم کامل یا به نوعی ۳ تیم در جام تختی شرکت دارند قابل قبول است ضمن اینکه تیم‌های دیگر هم قرار بود بیایند که روزهای آخر انصراف دادند و دلیل آن را باید از خودشان پرسید. 

وی در پایان گفت: من سطح کیفی جام تختی را بالا می‌بینم. اتریش قرار بود با چند کشتی‌گیر شرکت کند، آذربایجان احتمال حضور داشت و ما اطلاع‌رسانی کرده بودیم. توقع داشتیم در مسابقات ما شرکت کنند اما با نیامدن آن‌ها چیزی از ارزش فنی مسابقات جام تختی کم نشده است. 

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟