مهربان: پای چرخه انتخابی کشتی ایستاده‌ایم

به گزارش رکنا،  ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون کشتی در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با اشاره به برگزاری رقابت‌های کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی در روزهای ۱۹ و ۲۰ خردادماه به میزبانی تنکابن، اظهار داشت: رقابت‌های جام تختی، چهارمین مرحله چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد است و نفرات برتر مراحل قبلی مجوز حضور در این جام را پیدا کرده‌اند و مسابقات با حضور اکثر مدعیان برگزار می‌شود و با توجه به اعلام کادر فنی، تنها نفرات اول مسابقات جهانی نروژ و نفرات اول رقابت‌های قهرمانی آسیا از حضور در جام تختی معاف شده‌اند.

وی با بیان اینکه در رقابت‌های امسال جام تختی، 2 تیم خارجی و صاحب سبک گرجستان و ارمنستان حاضر هستند که به کشورمان آمده‌اند، عنوان کرد: تاجیکستان، اتریش و یک یا 2 تیم دیگر هم اعلام آمادگی کرده بودند که در نهایت مسابقات تنکابن با حضور ۲ تیم خارجی و کشتی‌گیران مطرح داخلی در سطح مناسبی برگزار می‌شود.

دبیر فدراسیون کشتی درباره دعوت از تیم آمریکا برای حضور در جام تختی تصریح کرد: از ماه‌ها قبل برای حضور آمریکا در جام تختی دعوت‌نامه ارسال کرده بودیم و نگاه ما به مسئله ورزش غیر سیاسی است. برخلاف آمریکایی‌ها که سال گذشته با سیاسی کردن ورزش، برای سفر تیم ملی کشتی آزاد به این کشور مانع تراشی کردند تا مسابقه بین 2 تیم ملی کشتی 2 کشور برگزار نشود.

مهربان درباره سطح رقابت‌ها، ادامه داد: امیدوارم با حضور چهره‌های مطرح داخلی و نیز حضور کشتی‌گیران خارجی که از کشورهای صاحب سبک در کشتی دنیا هستند، مبارزات خوبی را در تنکابن شاهد باشیم تا این مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی هم با کیفیت خوبی به پایان برسد و بتوانیم در ادامه تیم خوبی را برای مسابقات قهرمانی جهان انتخاب کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه اعتبار جام تختی با توجه به اعتباری که از نام جهان پهلوان تختی گرفته است، هیچ گاه پایین نمی‌آید، تاکید کرد: امسال با توجه به شکلی که به مسابقات داده شده و جزء مراحل انتخابی جام تختی قرار گرفته است، کسانی که مدعی پوشیدن پیراهن تیم ملی هستند، باید در جام تختی شرکت کنند و این سطح جام تختی را بر خلاف دوره‌های اخیر که کشتی‌گیران عنوان دار کمتر شرکت می‌کردند، بالاتر برده است.

دبیر فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه فدراسیون کشتی پای چرخه انتخابی ایستاده است، اذعان کرد: زمان زیادی برای نوشتن چرخه با توجه به نظرات کارشناسان صرف شده و پایبندی به این مسیر انتخابی، عدالت محوری در انتخاب را تداوم می‌بخشد تا ملی‌پوشان بر اساس یک مکانیزم انتخاب شوند.

مهربان در پایان درباره میزبانی تنکابن بیان کرد: مازندران با توجه به سابقه و جایگاهی که در کشتی دارد، همواره میزبان خوبی برای مسابقات بوده است، تنکابن هم که آخرین بار سال ۷۸ میزبان جام تختی بود، امسال پس از ۲۳ سال دوباره میزبان شده است. امیدواریم با توجه به زحمات مسئولان و حمایتی که فدراسیون انجام داده است، مسابقات خوبی را از جهت برگزاری شاهد باشیم.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟