به گزارش رکنا، تیم ملی والیبال ایران در گروه اول رقابت‌های لیگ ملت‌ها 2022 از ساعت یک و 30 دقیقه بامداد چهارشنبه 18 خرداد در شهر برازیلیا به مصاف چین می‌رود. طبق هماهنگی‌ها قرار است ملی‌پوشان در نخستین رقابت خود در این لیگ با پیراهن سفید حاضر شوند و لیبرو تیم ملی نیز پیراهن سرمه‌ای خواهد داشت.

پیش از شروع مسابقات ایران شاید بد نباشد نگاهی به شرایط شاگردان عطایی داشته باشیم، جایی که تیم ملی کشورمان با میانگین سنی ۲۵ سال یکی از جوان‌ترین تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها به شمار می‌رود. این میانگین سنی نشان دهنده جوانی و کم تجربگی بازیکنان ایران است؛ البته مصدومیت چند بازیکن باکیفیت همچون علی‌اصغر مجرد، جواد کریمی و میثم صالحی نیز مشکلات پیش روی تیم ایران را در این مسابقات دو چندان کرده و دست کادر فنی را تاحدودی بسته است.

تیم ملی والیبال ایران که تجربه حضور در سه دوره قبلی این رقابت‌ها را به ترتیب با ایگور کولاکوویچ (2018 و 2019) و ولادیمیر آلکنو (2021) دارد، در سال 2022 با سرمربی ایرانی (بهروز عطایی) شرکت خواهد کرد تا برای نخستین بار هدایت مردان والیبال ایران در این رقابت‌ها را یک مربی ایرانی برعهده داشته باشد.

لیگ ملت‌های سال 2022 در گروه مردان از 18 خردادماه سال جاری آغاز می‌شود و دوم مردادماه با معرفی تیم‌های برتر به پایان خواهد رسید. در گروه مردان این رقابت‌ها 16 تیم برزیل، لهستان، فرانسه، آمریکا، اسلوونی، صربستان، آرژانتین، ایتالیا، کانادا، ژاپن، ایران، چین، آلمان، هلند، بلغارستان و استرالیا حضور دارند.

 

کدخبر: 789455
آیا این خبر مفید بود؟