صالحی‌امیری: شنوایی در جسم نیست در قلب است + فیلم

به گزارش رکنا، سیدرضا صالحی‌امیری در مراسم تجلیل از افتخارآفرینان کاروان اعزامی به بازی‌های المپیک ناشنوایان برزیل، اظهار داشت:  قلبأ شما را دوست دارم و خدا را شاهد می‌گیرم فقط و فقط برای شادی دل شما این مراسم برگزار شد. من و همکارانم با خدا عهد کردیم تا زمان مسئولیت یک روز از شما غافل نشویم. بر همه واجب است مدافع انسان‌های مظلوم باشیم. کلام وحی است که عدالت فلسفه خلقت است. همه باید از ناشنوایان حمایت کنند. 

وی افزود: شنوایی در جسم نیست و در قلب است. جمع شدن امروز ما یک دلیل دارد و ما به شما مدیونیم و آنچه تاکنون انجام شده است، حداقل‌هاست و جبران خواهیم کرد. چون ادعای عدالت علی داریم پس باید این عدالت محقق شود.

رییس کمیته ملی المپیک با تاکید بر این‌که نباید تبعیضی وجود داشته باشد، گفت: یکبار باید تصمیم بگیریم و نباید تفاوتی بین ورزشکاران ناشنوا و سایر ورزشکاران قائل شویم. نباید با احساست این جامعه بازی کنیم. مجموعه دولت، مجلس، وزارت ورزش و کمیته باید برای برداشتن فاصله و تبعیض‌ها تلاش کنیم. نمی‌شود برای دیگران دنبال اشتغال و مسکن باشیم اما این عزیزان دغدغه شغل و مسکن داشته باشند و خانه‌به‌دوش باشند.

صالحی‌امیری با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای اعزام کاروان المپیک ناشنوایان به برزیل بیان کرد: شهادت می‌دهم تیشه‌گران و تیم او چه خون‌دل‌هایی خوردن تا کاروان به برزیل برسد.  این‌جا جمع شده‌ایم تا یک پیام به کادرفنی، مربیان، ورزشکاران دختر و پسر  منتقل کنیم و آن این‌که شما دیده می‌شود و همچنان که از سایر قهرمانان در این سالن تقدیر کردیم، از شما هم تقدیر کردیم. مجلس باید به میدان بیاید. دولت خدمتگزار که در این شرایط سخت تلاش بسیاری برای اداره کشور می‌کند، باید عنایت داشته باشد که این عزیزان نیاز به توجه دارند. باور دارم که دولت و مجلس عدالت را اجرا می‌کنند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟