مظفری: برخی اشخاص در خط خوردن من از تیم ملی دخیل بودند/ انتخاب داوری را به فال نیک می‌گیریم

رسول مظفری در گفت‌وگو با رکنا، در خصوص اینکه چه شناختی نسبت به سرمربی جدید تیم ملی بسکتبال دارد، اظهار داشت: واقعیت امر این است شناخت دقیقی از جناب ارمغانی ندارم چون‌ در آن سال‌هایی که او در تیم ملی حضور داشت، من جوان بودم و به همین دلیل نمی‌توانم درباره سطح فنی جناب ارمغانی توصیفی داشته باشم. البته می‌دانم که کارشان خوب است آن هم به واسطه عملکردی که همراه با تیم خودشان در لیگ مجارستان داشته‌اند. امیدوارم با حضور او و کمک‌های سایر دوستان با سرعت زیاد به سمت ایده‌آل خود حرکت کنیم.

وی در مورد دعوت دوباره خود به تیم ملی گفت: شاید می‌شد نفرات دیگری در لیست تیم ملی حضور داشته باشند اما آن چیزی که مشخص است اینکه از طرف کادرفنی بهترین نفرات برای حضور در اردوها دعوت شده‌اند، هر چند پتانسیل بسکتبال ما خیلی بالا است. هدف هر کسی برای حضور در تیم ملی کشورش نمایان است و من هم تلاش دارم در اردوها بهترین خودم باشم تا در لیست نهایی تیم ملی جای داشته باشم.

گارد رأس تیم ملی بسکتبال درباره اتفاقاتی که پیش از المپیک برای او رخ داد، اینطور واکنش نشان داد و گفت: من آدمی نیستم که در فضای مجازی بخواهم علیه کسی موضع‌گیری کنم اما حقم که پیش از المپیک برایم رخ داد آن نبود. زیرا در تمرینات جزو آماده‌ترین نفرات بودم و انرژی صددرصدی گذاشته بودم که راهی المپیک شوم اما متاسفانه خیلی راحت مثل آب خوردن شبانه لیست تیم ملی را انتخاب کردند. من می دانم چه کسانی در این امر دخیل هستند و امیدوارم در قبال خداوند متعال پاسخگوی این ظلم باشند. این اتفاقات انگیزه من را بیشتر کرد تا در لیگ‌ خودم‌ را بهتر نشان دهم و به همگان نشان دهم حق من حضور در المپیک بود.

مظفری در مورد 2 بازی سخت تیم ملی مقابل قزاقستان و سوریه عنوان کرد: فکر کنم مهم‌ترین بازی‌های تیم ملی هستند است اما خوشبختانه با وجود بهنام یخچالی و حامد حدادی و سایر بازیکنان تاثیرگذار تیم ملی آنها پازلی هستند که می‌توانند به تیم برای موفقیت کمک کنند. موضوع حائز اهمیت حضور ایران در جام‌جهانی است. زیرا بسکتبال نیاز به دیده شدن دارد تا حامیان مالی بیشتری هم راغب به حمایت از این رشته دانشگاهی شوند. خوشبختانه حضور در جام جهانی گذشته منجر شد تا مبالغ قراردادها هم افزایش داشته باشد و اکنون هم نیاز است تا دوباره بیش از پیش بسکتبال به جایگاه واقعی خودش برسد.

وی افزود: موضوعی که باید در تیم ملی مهم باشد اینکه رفاقت و انسجام بین بازیکنان و اعضای کادرفنی وجود داشته باشد. به طور مثال در دوره گذشته جام‌جهانی لذت بردم کنار بچه‌ها زیرا وحدت و وفاق خوبی بین ما وجود داشت. 

عضو تیم ملی بسکتبال در خصوص انتخاب داوری به عنوان رییس جدید این فدراسیون گفت: خود من در مقطعی افتخار بازی کنار جواد داوری را داشته‌ام و او را جزو کسانی می‌دانم که در زمان خودش بهترین گارد رأس آسیا بود. اصلا نباید فرض داشته باشیم چون جناب داوری است نمی‌تواند در کارش موفق شود بلکه موضوع مهم این است که او تجربیات گرانبهایی از زمان بازیگری خود دارد که باعث می‌شود تا در فدراسیون هم آنها را به کار بگیرد. انتخاب داوری انتخابی هوشمندانه خوب بود و باید آن را به فال نیک گرفت. بهترین راهکار این است که حاشیه‌ها از تیم ملی دور شود و باید در این مساله بازیکنان و مربیان نیز کمک کنند که از تمام جهات بهترین اتفاقات در جهت پیشرفت برای ما رقم بخورد.

مظفری در خصوص فصل آینده گفت: پوئن مثبت لیگ در فصل گذشته بازگشت دوباره تماشاگران به ورزشگاه‌ها بود زیرا آن‌ها خیلی کمک کردند تا سطح بازی‌ها بهتر شود. می خواهم به اهدافی که برای خودم ترسیم کرده‌ام برسم. برای فصل آینده هم با چند تیم صحبت داشته‌ام اما فعلأ چیزی مشخص نیست.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟