قلعه نویی: روزی آیندگان درباره نا عدالتی صحبت می‌کنند

به گزارش رکنا، امیر قلعه نویی در نشست خبری بعد از بازی مس  گل گهر سیرجان مقابل مس رفسنجان در هفته بیست و هفتم لیگ برتر، گفت: بازی به حدی پرفشار و زیبا بود که صدای من در نمی‌آید. می‌خواهم به استان کرمان به خاطر این دربی خوب تبریک بگویم. در ۲ بازی ما هفت گل زده شد که نشان می‌دهد من و محمد ربیعی می‌خواستیم فوتبال زیبایی بازی کنیم. به ربیعی به خاطر ساختن این تیم خوب تبریک می‌گویم. باید در نیمه اول ۴-۳ گل از مس رفسنجان می‌خوردیم.

*از بازیکنانم به ویژه محسن فروزان برای نیمه اول تشکر می‌کنم، اما علت این موضوع هم وزش باد بود.  توصیه می‌کنم دوستانی که این همه هزینه کرده‌اند به این دلیل که می‌دانند رفسنجان بادخیز است، باید دور استادیوم را ببندند. همه چیز زیبا بود به جز این باد کیفیت بازی را در نیمه اول برای ما و در نیمه دوم  خراب کرد. به بچه‌های خودمان هم خسته نباشید گفته و از تک تک آنها ممنون هستم.

*در نیمه دوم آنچه می‌خواستیم انجام دادند اما توپی که نباید گل می‌شد، گل شد. در نیمه اول چند توپ را فروزان گرفت یا از بغل دروازه رد شد اما در نیمه دوم نباید آن گل را می‌خوردیم.

*جایی هم بدشانسی آوردیم و باید نتیجه سه بر صفر می شد اما در کل به محمد ربیعی، بازیکنان، کادرفنی‌اش و مجموعه مدیریتی باشگاه مس تبریک می‌گویم. از تک تک بازیکنان خودمان هم ممنون هستم. همچنین از مدیریت باشگاه گل گهر که در بدترین و بحرانی‌ترین شرایط، پشت تیم ماندند تشکر می‌کنم. با ظلم و ناعدالتی که در حق ما کردند،گل گهر نباید اینجای جدول باشد.

*روزی آیندگان درباره این ظلم و ناعدالتی صحبت می‌کنند ولی آن موقع دیگر فایده ندارد. با همه این مسائل تیم ما بازگشته و نتایج خیلی خوبی گرفته است.  در خیلی‌ از بازی‌ها هم می‌توانستیم برنده باشیم اما نشد. به استان کرمان به خاطر این بازی خوب تبریک گفته و از میهمان‌نوازی سیرجانی‌ها تشکر می‌کنم ولی باز هم می‌گویم اگر دور استادیوم را ببندند، مقداری از وزش باد کمتر می‌شود. 

*محمد ربیعی یکی از بهترین مربیان جوان فوتبال ایران است و تیمش هم فوتبال خیلی خوبی بازی کرد ولی در نیمه دوم به آنچه می‌خواستیم رسیدیم. با تعویض‌های مان آهنگ تیم را سریع‌تر کردیم. به جای تعویض دفاعی حتی پس از گل دوم هم تعویض هجومی کردیم. سه نفری که به زمین فرستادیم سبب به ثمر رسیدن گل دوم شدند اما اواخر بازی پس از دریافت گل، ناخودآگاه مقداری عقب کشیدیم که این موضوع طبیعی است. در نیمه دوم هم اجازه ایجاد موقعیت به مس ندادیم اما نباید آن گل را می‌خوردیم.

*نمی‌دانم او مصدومیت داشت یا خیر، اما به صحنه‌ها نزدیک بود و خوب قضاوت کرد. باید به کادر داوری تبریک بگوییم زیرا روی نتیجه بازی تأثیری نداشتند. خطاهایی که گرفتند درست بود. اگر با وجود مصدومیت حاج ملک توانست این همه دوندگی کند باید به وی تبریک بگوییم. 

*هفت امتیاز از ما کم نکردند بلکه نزدیک به ۳۰ امتیاز کم کردند آن حکم ۱۲-۱۳ امتیاز پرتی داشت. خواهش می‌کنم نگویید هفت امتیاز زیرا نزدیک به ۳۰ امتیاز به ما ضربه خورد. اگر آن اتفاق نمی‌افتاد ما هم در رتبه‌های بالاتر از چهارم بودیم و شاید در کورس قهرمانی قرار می‌گرفتیم. ۹ گل خورده‌ای که کمیته انضباطی به ما دیکته کرد حساب نکنیم اکنون دومین خط دفاع لیگ را در اختیار داشتیم.

*با همه مشکلات روحی و روانی در گل زده، خورده و امتیاز به ما ظلم شد اگر این اتفاق نمی‌افتاد در بالای جدول بودیم اما عتیقی و اسفندیارپور خیلی به ما کمک کردند. من تجربه این مسائل را داشتم و خیلی سختی و ناعدالتی و بدشانسی در فوتبال دیدم. شاید برای بازیکنان ما این اتفاق قابل هضم نبود اما کمک مسئولان کارخانه و باشگاه سبب شد تیم آرام آرام خودش را پیدا کند. باز هم می‌گویم از ما هفت امتیاز کم نشد بلکه نزدیک به ۲۶-۲۷ امتیاز کم کردند. البته بدون اذن خدا هیچ برگی از درخت نمی‌ا فتد. مطمئن باشید یک روزی در جایی تاوان می‌دهند. دنیا دار مکافات است اگر این افراد تاوان ندهند خدا آن بالا وجود ندارد.

*خدا آن بالاسر همه چیز را می‌بیند و می‌داند چه ظلمی به گل‌گهر شدند هر کاری دوست دارند بکنند. از سال ۸۸ به این مسائل عادت دارم جلوی چشمم جامی را که دستم بود از من گرفتند از آن سال اتفاقاتی برای من افتاد و در تبریز، اصفهان و … جام را از من گرفتند اما برایم مهم نیست زیرا آدم مبارزه‌گری هستم و توکلم به خدا است. تا زمانی که در فوتبال باشم مبارزه می‌کنم. هر جایی باشم اصول فنی و اعتقادی‌ام پیاده می‌کنم خدا هم به ما کمک می‌کند. می‌دانم از کجا خط گرفتم که جلوی چشم من جام‌هایم را گرفتند. 

*همه مقدسات را قسم می‌خوردم اگر این اتفاق برای هر تیم دیگری می‌افتاد چنین کاری نمی‌کردند اما با گل‌گهر کردند. البته خدا آن بالا سر است. 

*وزش باد در نیمه اول روی تیم ما و در نیمه دوم روی تیم رفسنجان تأثیر گذاشت البته پس از به ثمر رسیدن گل دوم تعویض هجومی انجام دادیم و دفاعی تعویض نکردیم زیرا می‌دانستیم ۲ گل حاشیه امنیت نیست. دنبال این هستم تماشاگر از فوتبال لذت ببرند. موقعی لذت می‌برند که گل ردوبدل شود و صحنه روی دروازه اتفاق بیفتد. تیم‌های من چه زمانی در بالای جدول بودیم، چه تیم‌هایی مثل استقلال اهواز و مس  کرمان که پایین جدول بودند همیشه اینگونه بازی می‌کنند. در آن زمان هم گل‌های زده من بالا بود الان هم همین است بین دو نیمه گفتم دنبال فوتبال هجومی هستم. شاید ۲-۳ گل هم بخوریم اما هیچگاه افکار و نگرش من عوض نمی‌شود.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟