براتی: بعضی آقایان در فدراسیون مفید نیستند

به گزارش رکنا، احمدرضا براتی پس از نشست هیات رییسه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: اصولی در مورد جلسه توضیح خواهد داد، اما من در مورد مسائلی که به کنایه یا مستقیم در مورد ما مطرح شد، صحبت می‌کنم که واقعیت نداشت. مثلا گفته می‌شد اعضای هیات رییسه به دنبال این بودند که دبیرکل برکنار شود و شخص دیگری بیاید. مسئله اصلا به این کیفیتی که اطلاع رسانی شده، نبود. من مخصوصا این مطالب را می‌گویم که به گوش اعضای مجمع برسد.

وی ادامه داد: مخصوصا این صحبت‌ها را می‌کنم تا به گوش اعضای مجمع برسد. این هیات رییسه یک روزی به این نتیجه رسید که با یک عزیزی قطع همکاری کند. بخشی از آن دلایل برای قطع همکاری منتسب به اشخاص بوده است که کماکان در فدراسیون حضور دارند و برای من علامت سوال است که چرا به یک نفر می‌گوییم می‌خواهیم با شما قطع همکاری کنیم، اما مسئول آن موارد افراد دیگر هستند و همچنان حضور دارند. به همین دلیل می‌گوییم تجربه نشان داده افراد در آن پست‌ها نمی‌توانند کارایی خاصی داشته باشند و شاید در پست‌های دیگر خیلی مفید هم باشند.

وی افزود: شما به من رای دادید که حافظ منافع و حقوق شما در هیات رییسه فدراسیون فوتبال باشم. این فدراسیون یک روز به یک نتیجه‌ای رسیده که با یک شخصی قطع همکاری کند. بخشی از آن دلایل قطع همکاری منتسب به کسانی است که هنوز در فدراسیون حضور دارند. برای من سوال است که ما به یک نفر می‌گوییم، می‌خواهیم با شما به فلان دلایل قطع همکاری کنیم در حالی که مسئول آن دلایل هنوز در فدراسیون حضور دارد. این افراد به این جهت نمی توانند در آن مناسب یا پست‌ها باشند. آن افراد شاید در پست‌ها و مناصب دیگر به درد بخورند و مناسب باشند اما به درد پست‌های فعلی‌شان نمی‌خورند.

عضو هیات رییسه فدراسیون گفت: هیچ مستندی در این که یک شخص خاص باشد وجود ندارد، همینطور که سعی کردند در رسانه ها مساله را القا کنند. این‌ها در اکثریت هستند و من به عنوان اقلیت، می توانم فشاری به اکثریت وارد کنم؟ آیا جریان رسانه ای فوتبال می‌پذیرد که من در اقلیت باشم و فشاری وارد کنمبراتی در خصوص این که آیا منظورش حسن کامرانی‌فر است پاسخ داد: مساله یک نفر نیست، چندین نفر هستند. شاید این نظر من است که به صورت خصوصی به رییس فدراسیون گفتم. هیچ مستندی در این که یک شخص خاص باشد وجود ندارد، همینطور که سعی کردند در رسانه ها مساله را القا کنند. این‌ها در اکثریت هستند و من به عنوان اقلیت، می توانم فشاری به اکثریت وارد کنم؟ آیا جریان رسانه‌ای فوتبال می‌پذیرد که من در اقلیت باشم و فشاری وارد کنم؟ این که مسائل و کاستی هایی که در فدراسیون وجود دارد را به یکی دو عضو فدراسیون نسبت دهید، درست است؟ کجای قانون فوتبال دنیا نوشته که اگر من گویم فلانی صلاحیت ندارد، این اسباب آسیب به فوتبال کشور یا اسباب تعلیق باشد؟ این مسائل مطرح می‌شود تا مسائل دیگری که وجود دارد، دیده نشود و پوشش داده شود. کسانی که مسبب اصلی یکسری اتفاقات بودند، برخی‌شان هنوز سر کار هستند. با آقای رییس قطع همکاری کردیم به این دلیل که مشکلاتی وجود داشته ولی بعضی از دوستانی که مسبب این مشکلات بودند، هنوز در فدراسیون حضور دارند.

هیات رییسه فدراسیون فوتبال رسمیت دارد یا ندارد؟

براتی افزود:‌ خیلی از مسائل مهمی که باید اعضای هیات رییسه در جریان باشند را من در جریان نیستم. مثلا نامه‌ای که از فیفا در تاریخ ۱۲ آوریل به دست ما رسید، باید با من در جریان گذاشته می‌شد. این نامه ۲۳ فروردین به دست ما رسید و ۵ روز بعد جوابش را دادیم. من نه اصل نامه را دیدم و نه پاسخ این نامه را. فردا همین مجمع من را به خاطر این نامه مورد خطاب قرار می‌دهد. برخی از اعضای مجمع درباره برخی از اعضای هیات رییسه سوالاتی را مطرح کردند که من نسبت به هیچکدام از موضوعات مطرح شده دخالتی نداشتم. دوستان با اختیارات مدیریتی خودشان تصمیماتی گرفتند و من هم اعتراضاتی به آن تصمیم‌ها ندارم. من چرا باید نسبت به مسائلی که دخالتی در آن نداشتم، پاسخگو باشم؟ چرا نباید نسبت به این بی‌اطلاعی‌ها اعتراض کنم؟ فردا همین دوستان در همین مجمع به ما می‌گویند که اگر بی‌اطلاع بودی، چرا ما را در جریان نگذاشتی. اعضای محترم مجمع من دارم شما را در جریان می‌گذارم. بنده در همین چند موضوع بی‌اطلاع بودم. مثلا درباره این که هیات رییسه رسمیت دارد یا ندارد. این مسائل در ابتدا باید در هیات رییسه بررسی می‌شد. ماده ۸۵ تجویز کرده است که ما مسائل را تفسیر کنیم و اگر به بن‌بستی خوردیم، آن موقع باید استعلام صورت دهیم. چرا من به عنوان عضو هیات رییسه نباید در جریان این استعلام باشم که فدراسیون فوتبال به این شکل در بلاتکلیفی قرار نگیرد؟

من عضو هیات رییسه هستم اما از خیلی از مسائل بی‌خبر هستم

وی ادامه داد: خیلی از مسائلی که ما به عنوان عضو هیأت رئیسه باید در جریانش قرار بگیریم، بی‌خبر هستیم. مانند همین نامه 13 آوریل که از فیفا و AFC با دو امضاء واصل شد. بدیهی است نامه به این مهمی که دو عضو AFC آن را‌‌‌‌‌‌‌‌ امضاء کرده‌اند، به هیأت رئیسه هم اطلاع داده شود. این نامه 23 فروردین به فدراسیون رسیده و 5-4 روز بعد پاسخ آن داده شده است. من به عنوان عضو هیأت رئیسه نه اصل نامه را‌‌‌‌‌‌‌‌ دیده‌ام و نه پاسخ آن را‌‌‌‌‌‌‌‌، در حالی که فردا همین مجمع فدراسیون مرا خطاب قرار می‌دهد، به خاطر همین نامه. همین الان برخی اعضای مجمع بعضی سؤالات را‌‌‌‌‌‌‌‌ از هیأت رئیسه کرده‌اند که من خود شخصا در جریان آنها قرار نداشتم. دوستان با اختیار مدیریتی خودشان تصمیم گرفتند و من هم اعتراض ندارم. چرا من باید به خاطر تصمیمی که در آن دخیل نبودم پاسخگو باشم و امروز چرا نباید اعتراض کنم. اعضای محترم مجمع الان من شما را‌‌‌‌‌‌‌‌ در جریان می‌گذارم؛ بنده در مورد مسائل بی‌اطلاع بودم.

گلایه های من از جنس عدم رعایت اساسنامه است

براتی در مورد رسمیت یافتن هیأت رئیسه گفت: طبق قانون این مسائل باید در هیأت رئیسه بحث و بررسی می‌شد. اگر به بن‌بست می‌رسیدیم آن وقت باید استعلام گرفته می‌شد. چرا من به عنوان یک عضو حقوقی هیأت رئیسه در جریان نامه‌ها و تنظیم نامه‌ها و استعلام‌ها باشم. این مسائل باعث شد فدراسیون در بلاتکلیفی قرار بگیرد. گلایه‌های من از جنس عدم رعایت اساسنامه است. گلایه‌های من از پاسخگویی به اعضای مجمع است که اشتباه یک نفر باید به اسم اعضای هیأت رئیسه نوشته شود.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟