سهرابیان: قایقرانی ایران باید تجهیز شود/ از امروز برای المپیک برنامه‌ریزی می‌کنیم

علیرضا سهرابیان در گفت‌وگو با رکنا، در واکنش به لغو بازی‌های آسیایی اظهار داشت: بهتر است کادر مربیان و خود قایقرانان در خصوص موضوع پیش آمده صحبت کنند اما هر چه است باید خیلی زود و با قدرت بیشتری برنامه‌های مدون خودمان را که تا المپیک پاریس در نظر گرفته‌ایم، پیش ببریم و خودمان را آماده‌تر کنیم. زمان‌ خوبی است اما در وهله نخست باید دید از لحاظ تجهیزات و وسایل چه امکاناتی در اختیار ما قرار می‌گیرد تا تمرینات را خوب سپری کنیم. در هفته آینده با کادر فنی تیم‌ها برای هدفمندی برنامه‌ها جلسه خواهیم داشت. 

وی افزود: باید برنامه‌ریزی تازه‌ای برای بازی‌های آسیایی در سال 2023 ترسیم کنیم. اگر قرار بر رقم خوردن اتفاق مثبت از سوی قایقرانان است؛ نیازمند این هستیم تجهیزات بیشتری به ما تعلق بگیرد؛ در کنار آنها زمستان خوبی نیز داشته باشیم و مشکل کرونا هم دیگر وجود نداشته باشد. یکی از مواردی که در رشته ما وجود دارد و باید آن را به فال نیک گرفت اینکه مربی خارجی تا المپیک پاریس داریم و امیدوارم بتوانیم از این مسئله استفاده بهتری داشته باشیم. هر چه باشد اردوها را کنسل نمی‌کنیم و کارها صدرصد ادامه دارد ولی فشار و سرعت کارها و اردوها دست سرمربی‌ها است. 

رییس فدراسیون قایقرانی عنوان کرد: بیشتر کادر مربیگری ما را مربیان داخلی تشکیل می‌دهند که خودشان در گذشته قهرمان ملی بوده‌اند و این موهبتی است که از وجود این قهرمانان در کادر مربیگری خودمان بهره‌مند شده‌ایم. متاسفانه برعکس سایر رشته‌ها که از حمایت‌های مناسبی برای جذب مربیان خارجی برخوردار هستند اما در رشته ما این موضوع دیده نمی‌شود که ما هم مربی خارجی بیشتری استخدام کنیم. با اینکه بازیهای آسیایی به سال آینده موکول شده اما باید تمام جوانب را در نظر گرفت که از لحاظ مالی به چه شکلی از ما حمایت می‌شود و پس از آن درباره این اتفاق به اظهار نظر پرداخت. شاید با مشکل مالی رو‌به‌رو شویم. ما مربی خارجی داریم که هزینه زیادی دارد. ما نیازمند منابعی هستیم که از آن استفاده کنیم و بچه‌ها یک سال دیگر در این حد آمادگی حفظ شوند. 

سهرابیان در مورد اینکه آیا صحبتی برای بازگشت نصیری به ایران صورت گرفته است یا خیر، گفت: هنوز با خود بهمن پس از حضور در آذربایجان صحبتی نداشته‌ایم اما واقعأ خوشحال می‌شدیم‌ در ایران می‌ماند و با وجود رفتن از ایران امیدوارم‌ بهترین عملکرد را داشته باشد. تمایل خود او بر این‌ بود از ایران برود و کاری از دستمان بر نمی‌آید.

وی در پایان با اشاره به اینکه هفته پایانی لیگ دراگون بت در پیش است، اظهار داشت: هفته آینده مرحله نهایی لیگ‌ دراگون‌ بت و آب‌های آرام‌ در پیش داریم که از سال گذشته به جا مانده است. برنامه ما این است سال جدید را با برگزاری لیگ و همچنین سایر کاپ‌ها به روند آماده‌تر شدن قایقرانان کمک کنیم.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟