میثاقیان: اگر کمک نکنیم، شهرخودرو نابود می‌شود

به گزارش رکنا، اکبر میثاقیان سرمربی تیم فوتبال پدیده مشهد در نشست خبری پیش از دیدار با ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت: در جریان هستید که این دومین هفته است که بالای سر تیم هستم. به این دلیل هفته دوم است که ما برای بازی با نفت مسجدسلیمان فقط یک جلسه تمرین داشتیم و برای بازی با هوادار هم فقط دو تمرین انجام دادیم. بعد از آن هم بازی‌ها تعطیل شد و در این 15 روز تعطیلی، 10 جلسه تمرینی و دو بازی دوستانه داشتیم.

وی در ادامه یادآور شد: 10 روز است که پنجره نقل‌وانتقالاتی ما باز شده و خودم هم 15 روز است، تیمی را تحویل گرفتم که شرایط خوبی نداشت و همه شاهد هستید. همه مرا می‌شناسند که جزو مربیانی هستم که در این شهر افتخارات زیادی در ابومسلم، سیاه‌جامگان و پدیده کسب کردم. تیم پدیده را خودم به لیگ برتر آوردم و الان هم در بدترین شرایط این تیم را گرفتم. تیم پدیده را دوست دارم، چون خودم آن را به لیگ برتر آوردم و می‌خواهم در لیگ برتر بماند تا برای خوشحالی مردم مشهد تلاش کنیم. مردم نیاز به خوشحالی دارند که بیایند و بازی‌ها را ببینند و خوشحال شوند.

سرمربی تیم فوتبال پدیده مشهد با بیان اینکه مردم مشهد احتیاج به فوتبال دارند، گفت: اکنون ابومسلم، پیام و سیاه‌جامگان را نداریم. درست است که پیام در لیگ دسته دوم حضور دارد، اما آن شور همیشگی فوتبال کمتر شده است. الان هم اگر دست به دست هم ندهیم، این تیم نیز مثل دیگر تیم‌ها نابود می‌شود. ما باید کدورت‌ها و سلیقه‌های شخصی را کنار بگذاریم. باشگاه ما خصوصی است و آقای حمیداوی تصمیم می‌گیرد فردا روز منِ «اکبر» باشم یا نباشم. من و خانواده‌ام همه ابومسلمی هستیم و دوست داریم این تیم هم مانند ابومسلم به فینال جام حذفی برود و جزو سه چهار تیم برتر لیگ باشد. آرزوی قلبی من اینطور است.

میثاقیان تصریح کرد: همه باید کمک کنیم تا این تیم از شرایط فعلی که خوب نیست، خارج شود. اکنون از بین بازیکنان ما چهار پنج نفر به صورت شدید سرما خوردند و شرایط خوبی ندارند، اما وقتی با آنها تماس گرفتم، گفتند بمیریم هم بازی می‌کنیم. این بچه‌ها با یک پا هم بازی می‌کنند، چون به این تیم، شهر و مردم عرق دارند و می‌دانند این تیم آرزوی مردم استان است. این بازیکنان یک هفته تمرین نکردند و تیم ما 20 نفر است که اگر 5 نفر سرما خورده باشند و تمرین نکنند، 15 نفر می‌شویم. بازهم خودشان را به این بازی رسانده‌اند.

وی با تمجید از عملکرد بازیکنانش در بازی‌های دوستانه گفت: بازیکنان ما برای بازی دوستانه با پرسپولیس و گل‌گهر خیلی خوب بودند و مربیان تیم‌های آنها از جمله گل‌محمدی و مطهری بازیکنان ما را تحسین کردند. حتی حمید مطهری می‌گفت تیم شما جزو پنج شش تیم بالای جدول خواهد شد. این مسئله شرط دارد که همه پشت تیم باشند، اما اینجا وقتی یک مربی غیربومی باشد، همه پشت آن هستند و وقتی مربی بومی باشد، کمتر حمایتش می‌کنیم. منِ اکبر میثاقیان در این شهر افتخار کسب کردم و حتی وقتی به انزلی رفتم، تیمی که در حال سقوط بود را نجات دادم. سیاه‌جامگان و شاهین بوشهر هم همین شرایط را داشتند و از سقوط نجات‌شان دادم. این تیم که دیگر تیم شهر خودم است.

سرمربی تیم فوتبال پدیده مشهد اظهار داشت: نباید با سلیقه شخصی در فوتبال کار کنیم و تا زمانی که یکدست نباشیم، موفق نمی‌شویم. اگر یکدست نباشیم، رئال مادرید هم باشیم، شکست خواهیم خورد. با اینکه 48 ساعت پیش جراحی کردم، اما بالای سر تیم هستم. حتی پزشک معالجم گفت اگر به بازی بروی، می‌افتی، اما گفتم بگذار بیفتم، اما بالای سر تیم باشم تا بدانند چقدر تعصب دارم و جانم را هم فدای این تیم می‌کنم. باید خیلی منصف باشیم و به شرایط این تیم از هر لحاظ نگاه کنیم. هم به مالک باشگاه، هم به بازیکنان و هم به کادر فنی باید کمک شود. اکنون هم یک مربی جوان به اسم وحید بیاتلو را آوردم که از بهترین مربیان جوان ایران است که آینده فوتبال خواهد بود. او هیچ شرطی هم نگذاشت و بالای سر تیم آمد. در کنار سایر مربیان در حال تلاش هستیم تا این تیم سربلند شود.

میثاقیان راجع به شناخت از تیم ذوب‌آهن یادآور شد: ببخشید، در صحبت‌هایم هیجانی شدم و درباره ذوب‌آهن صحبت نکردم و با اینکه دو رگ من 80 درصد گرفتگی داشت و جراحی کرده‌ام و باید آرام صحبت کنم، اما این هیجان فوتبال همیشه همراه من است. من عاشق فوتبال هستم و به همسرم گفته‌ام آخر سر در زمین فوتبال می‌میرم و مرگ طبیعی ندارم. درباره ذوب‌آهن هم باید توضیح بدهم که آن‌ها تیمی عالی هستند، مربی خوبی دارد و تیمی جوانی است که با حضور تارتار شکل گرفته است. فردا برای بردن به زمین می‌رویم و بچه‌های ما برای پیروزی مصمم هستند و سرشان را برای این بازی می‌دهند و به حق امام رضا (ع) پیروز این بازی هستیم و بقیه بازیکنان گفته‌اند که اگر بازیکنان بیمارمان هم به بازی نرسند، 11 نفری به زمین می‌روند و پیروزی را کسب می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟