قهرمانی لیگ بیستم با این فرمول عجیب!

بعد از اعلام فصل نقل و انتقالات از دوم اسفند لغایت 28 اردیبهشت سازمان لیگ با توجه به فرصت های محدود برگزاری رقابت های لیگ برتر و جام حذفی ادامه برنامه رقابت های لیگ برتر بیستم تا پایان هفته هجدهم را اعلام کرد و براساس برنامه اعلام شده رقابت های هفته شانزدهم تا هجدهم تا هفدهم اسفند ادامه پیدا خواهد کرد و ادامه رقابت های لیگ احتمالا تا دو ماه شرایط برگزاری را نخواهد داشت.

به گزارش رکنا، براساس برنامه های قبلی اعلام شده روزهای 20و21اسفند باید دیدار تیم های لیگ برتر در جام حذفی برگزار شود و پس از آن تیم ملی برای برگزاری دو دیدار مقدماتی جام جهانی به اردو خواهد رفت و 11فروردین زمان بازگشت ملی پوشان به تهران خواهد بود تا سه الی چهار تیم لیگ برتری آماده برگزاری رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شوند که از 25فروردین تا 10 اسفند برگزار خواهد شد.

به این اضافه کنید ایام لیالی قدر 12الی 16اردیبهشت را که عملا فاصله زمانی 17اسفند در هفته هجدهم لیگ را تا 16اردیبهشت به دو ماه خواهد رساند و سازمان لیگ تنها شاید بتواند یک بازی در 15الی 16 فروردین را برنامه ریزی کند و این یعنی دو ماه خارج شدن از شرایط مسابقه برای تیم ها و خستگی مفرط لیگ قهرمانان آسیا برای تیم های شرکت کننده در این تورنمنت .

بازگشت تیم ها به شرایط مسابقه بعد از دوماه و جمع کردن امتیازات به شدت سخت تر از این روزهاست که تیم ها در شرایط مسابقات هستند و لیگ به صورت مرتب در حال برگزاری است .

به نظر می رسد مهمترین زمان و کلیدی ترین روزهای لیگ برتر در راه است و تیم ها از 16بهمن تا 17 اسفند می توانند بدون توجه به فصل نقل و انتقالات بار اصلی را برای فرار بزرگ برای رسیدن به جام بیستم بردارند.15 امتیاز برای همه تیم ها و 21 امتیاز برای پرسپولیس و 18 امتیاز برای گل گهر سیرجان در این 31 روز قابل برداشت است و هر تیمی بتواند با تمرکز بالا در این یک ماه به امتیازات این روزها برسد شانس بالایی برای قهرمانی در پایان رقابت ها داشته باشد.

همیشه همین بوده و تیم هایی در پایان رقابت های لیگ برتر به قهرمانی رسیدند که توانسته اند در زمان فشردگی رقابت ها امتیازات بیشتری کسب کنند و فاصله مطمئنی قبل از هفته های پایانی ایجاد کنند.کیفیت تیم ها در لیگ امسال (نه به دلیل بار فنی)  خیلی نزدیک به هم است و با دو الی سه برد تیم ها می توانند از شرایط سقوط به شرایط کسب سهمیه نزدیک شوند و حتی با یکی دو باخت از صدر جدول به میانه های جدول سقوط کنند و این یعنی بهترین فرصت !فرصت فرار برای رسیدن به صدر جدول و رسیدن به قهرمانی .

مربیان تیم ها و بازیکنان برای رسیدن به قهرمانی و کسب سهمیه یکماه حیاتی و مهم را پیش روی خود می بینند . یک ماهی که می تواند تمامی زحمات یک فصل را به بار بنشاند و یا برعکس هر چه که تیم ها کاشته اند را حرس کند. یک ماه مهم برای کادر فنی تیم ها برای برنامه ریزی و آنالیز بازی ها و گرفتن سه امتیاز های مهم. یک ماه مهم برای مدیران باشگاه ها برای تزریق آرامش به تیم ها و بازگشت سرمایه گذاری های صورت گرفته . یک ماهه مهم و حیاتی برای بازیکنان تا دل هوادارها را بدست آورند و خاطره ای ماندگار بسازند و از همه مهمتر یک ماه مهم برای هوادارها برای همراهی با تیم ها و جلوگیری از به حاشیه رفتن بازیکنان و تیم ها.

نتیجه لیگ در این یک ماه مشخص خواهد شد ، فاصله ها به قدری نزدیک است که می توان یک ماه خوب را سپری کرد و فاصله امتیازات را با رقبا زیاد کرد.به نظر می رسد لیگ امسال برنامه اش مثل جام های جهانی برنامه ریزی شده و همه چیز در 31 روز مشخص خواهد شد. 31روزی که تورنمنت شروع می شود و در پایان آن قهرمان مشخص می شود. 

این 31 روز آغاز و پایان لیگ است .

آیا این خبر مفید بود؟