بی‌توجهی ترامپ به حملات سایبری در آمریکا

به گزارش رکنا، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ضمن زیر سوال بردن نتیجه گیری مقامات از حملات سایبری مبنی بر اینکه روسیه پشت این حمله است، تأثیر این حملات بر تعداد زیادی از سازمان‌های دولتی را نادیده گرفت.

ترامپ در حالی که ادعا می‌کرد رسانه‌ها برای صدمه زدن به او نقشه دارند، در اولین اظهار نظر خود در حالی تاثیر حملات سایبری را بی‌اهمیت خوانده و در مورد عامل آن سوال می‌کند که مقاماتی مانند مایک پمپئو، وزیر امور خارجه این کشور مدعی شده‌اند که این حملات کار روسیه بوده است.

اظهارات توئیتری رئیس جمهور در تضاد مستقیم با مقامات دولتی و کارشناسان خارجی است که می‌گویند حمله‌ای که به بخش‌های انرژی، امنیت داخلی، دولت و خزانه داری آمریکا شده است، یکی از گسترده‌ترین حملات سایبری در قرن حاضر است.

ترامپ در پیامی توئیتری در این باره نوشت: اخبار حملات سایبری که از سوی رسانه‌ها اعلام می‌شود جعلی بوده و حقیقت ندارد، من به طور کامل در جریان ماجرا قرار گرفتم و باید بگویم همه چیز تحت کنترل است. روسیه، روسیه، روسیه... هر زمان که اتفاقی رخ می‌دهد اولویت ما روسیه است. به دلایل عمده اقتصادی احتمال دارد این حملات کار چین باشد.

او همچنین با تکرار ادعا‌های خود مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات و بی‌نظمی رای دهندگان، افزود: در طول انتخابات ممکن است ضربه‌ای به سیستم‌های رای گیری مضحک ما وارد شده باشد، واضح است که من پیروز انتخابات هستم و این برای آمریکا شرم آور است.

این توئیت‌ها در مقابل اظهارات اخیر مقامات عالی رتبه‌ای مانند پمپئو که عصر جمعه گفت روسیه پشت این نفوذ است، منتشر شده است.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: من در حال حاضر نمی‌توانم چیز زیادی بگویم، اما این حملات از طریق نرم افزاری صورت گرفته که کد را در سیستم‌های دولت آمریکا جاسازی کرده و شامل سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی می‌شود.

او افزود: این تلاش بسیار مهمی بود و من فکر می‌کنم این موردی است که اکنون می‌توانیم به صراحت بگوییم که این حملات کار روس‌ها بوده است.

پمپئو اولین مقام مهم دولتی بود که به طور واضح روسیه را مقصر دانست، اگرچه اعضای کنگره و کارشناسان خارجی نیز به طور گسترده‌ای مدعی شدند که مسکو پشت این نفوذ قرار دارد.

کریستوفر پینتر، هماهنگ کننده امنیت سایبری وزارت امور خارجه در دولت ترامپ و بایدن گفت این هک که از طریق نرم افزار SolarWinds در سیستم‌های دولتی انجام شده است، دولت آمریکا را فلج و آسیب‌های قابل توجهی را به سازمان‌های این دولت وارد کرده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟