مزایای برگزاری لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز برای ۴ نماینده ایران

به گزارش رکنا ؛ با اعلام AFC مسابقات لیگ قهرمانان در فصل ۲۰۲۰ در منطقه غرب آسیا در شهر دوحه قطر در شرایطی به صورت متمرکز برگزار می شود که با وضعیت اقتصادی باشگاه های کشورمان قطعا به سود آنها خواهد بود.

با توجه به شیوع بیماری کرونا در سطح جهان به ویژه در منطقه خاورمیانه که همه کشورها درگیر آن هستند برگزاری دیدارهای هفته سوم و بالتبع آن دیدارهای بعدی لیگ قهرمانان آسیا فصل ۲۰۲۰ در اسفند ماه سال گذشته به تعویق افتاد.

پیش از این قرار بود این رقابت ها در فروردین ماه و با کاهش یا از بین رفتن بیماری کرونا استارت بخورد اما با ادامه دار شدن این وضعیت پس از بحث و بررسی وضعیت کشورهای منطقه غرب آسیا در نهایت مقرر شد ادامه این دیدارها به صورت متمرکز برگزار شود.

پیش از این کنفدراسیون آسیا اعلام کرده بود که تنها گزینه کاندیدا شده برای میزبانی از این مسابقات، قطر است که در نهایت هم این کشور انتخاب شد. بدین ترتیب نمایندگان کشورمان یعنی استقلال، پرسپولیس، سپاهان و شهر خودرو باید برای بازی با رقبا به دوحه سفر کنند.

این موضوع می تواند از دو جنبه به سود کشورمان باشد.

مهمترین و شاید اصلی ترین بخش در انجام متمرکز مسابقات این است که با قیمت بالای دلار در کشورمان همچنین هزینه پرواز به کشور قطر، تیمهای باشگاهی کشورمان از این حیث بخش مهمی از بودجه خود را حفظ کرده و با یکبار سفر به این کشور، تا پایان رقابت ها در همانجا مستقر خواهند شد.

با توجه به شرایط اقتصادی باشگاه‌های کشورمان اعم از استقلال، پرسپولیس، سپاهان و شهرخودرو این موضوع می تواند کمک شایان توجهی به لحاظ مالی به نمایندگان کشورمان باشد.

بحث دوم در ارتباط با موضوع تماشاگر است که با توجه به برگزاری بدون تماشاگر دیدارها در دوران کرونا اگر میزبانی دیدارها در ایران بود باز هم نمایندگان کشورمان هیچ بهره ای از این حیث نمب بردند و باز هم باید در استادیوم خالی روبروی نمایندگان کشورهای همسایه قرار می گرفتند.

البته در همین باره موضوع برگزاری این رقابتها در کشورهایی مانند امارات، بحرین، عمان و کویت نیز مطرح بود اما با توجه به زیرساخت های کشور قطر که میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ خواهد بود مسابقات لیگ قهرمانان در این کشور برگزار خواهد شد.

ناگفته نماند؛ نکته دیگری که در رابطه با میزبانی کشورها باید مدنظر باشد میزان درگیری آنها با ویروس کروناست که تا اینجا کشور قطر از این حیث شرایط نسبتاً بهتری بین کشورهای منطقه دارد. البته یمن نیز در این زمینه وضعیت خوبی داشت و کرونا در آن بسیار کمتر از دیگر کشورهای منطقه دیده شد اما با توجه به وضعیت سیاسی آن کشور شرایط برگزاری فوتبال در آن مهیا نیست.

موضوعی که هنوز در این ارتباط به طور دقیق مشخص نشده بحث نقل و انتقالات تیم های حاضر است. اینکه چون دیدارها در شهریور ماه و پس از فصل نقل و انتقالاتی تابستانی برگزار می شود آیا تیم ها باید با نفرات جدید وارد این رقابت‌ها شوند؟ اینکه آیا چنین مسئله ای برای اف سی afc قابل پذیرش است یا نه هنوز مشخص نشده و جزو ابهامات است. با این همه به نظر می رسد با وجود ناشناخته بودن این شرایط برای همه اهالی فوتبال باید انتظار هر اتفاق جدیدی را در هر زمینه ای داشته باشیم. هرچند اخباری مبنی بر دادن مجوز به ارائه لیست جدید تیم ها به گوش می رسد و تیم ها می توانند با خریدهای جدید به میدان بروند.

-برنامه بازی های نمایندگان ایران در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر است:

گروه A: استقلال

* الوحده امارات-استقلال (دوشنبه-۲۴ شهریور)

*استقلال-الوحده امارات (پنجشنبه-۲۷ شهریور)

*استقلال- الشرطه عراق(یکشنبه-۳۰ شهریور)

*استقلال-الاهلی عربستان(چهارشنبه-۲ مهر)

گروه B: شهرخودرو

*شباب الاهلی دبی-شهرخودرو (دوشنبه ۲۴ شهریور)

*شهرخودرو-شباب الاهلی دبی(پنجشنبه ۲۷ شهریور)

*شهرخودرو-الهلال عربستان(یکشنبه ۳۰ شهریور)

*شهرخودرو-پاختاکور ازبکستان(چهارشنبه ۲ مهر)

گروه C: پرسپولیس

* پرسپولیس-التعاون(دوشنبه ۲۵ شهریور)

*التعاون-پرسپولیس(جمعه ۲۸ شهریور)

*پرسپولیس-الدحیل(دوشنبه ۳۱ شهریور)

*پرسپولیس-شارجه(پنجشنبه ۳ مهر)

گروه D: سپاهان

*سپاهان- النصر عربستان(دوشنبه ۲۵ شهریور)

* النصر عربستان-سپاهان(جمعه ۲۸ شهریور)

*سپاهان-العین امارات(دوشنبه-۳۱ شهریور)

*سپاهان-السد قطر(پنجشنبه ۳مهر)

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟